Prysznic czy deszczownica – jakie rozwiązanie wybrać?

2024-05-31 18:30

Standardowe kabiny są passe. Pomyśl o prysznicu w otwartej przestrzeni lub za niezamykanym przeszkleniem, a przede wszystkim rozważ wybór deszczownicy!

Prysznic czy deszczownica – jakie rozwiązanie wybrać?

i

Autor: Getty Images

Nic nie działa lepiej na nasze samopoczucie niż orzeźwiająca kąpiel w deszczu rano i relaksująca – wieczorem. Tej pierwszej sprzyjają klasyczne słuchawki prysznicowe i natryski górne, z regulacją strumienia wody (od delikatnej mgiełki do hartującego hydromasażu). Przed snem przyjemniej jest za to korzystać z deszczownicy – o wiele większa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań powierzchnia głowicy i szerszy zasięg strumienia pozwalają poczuć się jak w SPA.

Najważniejsze, że nie musimy rezygnować z rączki natryskowej, gdy chcemy zamontować deszczownicę. Dostępne są zestawy, w których skład wchodzą oba rozwiązania. Deszczownica może być wówczas podwieszona pod sufitem lub stanowić element "kompleksu" natryskowego.

Niezależnie od opcji, na którą się zdecydujemy, pamiętajmy, że typowe, półokrągłe kabiny prysznicowe to już przeszłość. Prysznice dawno już zresztą opuściły pokój kąpielowy. Najmodniejsze są obecnie duże, niezamykane przeszklenia bez ram. Nie bójmy się też pryszniców bez kabin i brodzika. Wbrew pozorom są praktyczne. Trzeba jedynie zadbać o odpowiednie wyprofilowanie podłogi i dobór wodoodpornych materiałów.

Warto również zwrócić uwagę na technologię i nowoczesne udogodnienia, które mogą znacząco podnieść komfort korzystania z prysznica. Coraz popularniejsze stają się zaawansowane systemy sterowania, które pozwalają na precyzyjne ustalenie temperatury i trybu pracy prysznica za pomocą paneli dotykowych czy nawet aplikacji mobilnych. Dodatkowo, wiele nowoczesnych zestawów prysznicowych oferuje funkcje takie jak chromoterapia, polegająca na wykorzystaniu kolorowego światła do relaksacji i poprawy nastroju, czy też aromaterapia, która dzięki specjalnym dyszom wprowadza do strumienia wody eteryczne olejki. Te nowinki technologiczne mogą przekształcić zwykły prysznic w prawdziwe domowe spa, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

QUIZ: Czy nadajesz się do życia na wsi?

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieje kogut?