Jakie lustro do łazienki wybrać?

2024-05-28 18:13

Lustro w łazience może pełnić funkcję drzwiczek do szafki, w której przechowujemy kosmetyki, może być też ogromną ozdobą pomieszczenia, jeśli wybierzemy dekoracyjną ramę. Podpowiadamy, jakie lustro najlepiej sprawdzi się w łazience.

Jakie lustro do łazienki wybrać?

i

Autor: Getty Images

Lustro w łazience to rzecz ważna! W każdej łazience, nawet najmniejszej musi się znaleźć miejsce chociaż na jedno lustro. Zazwyczaj wiesza się je nad umywalką.

Praktyczne lustro łazienkowe

Lustro w łazience pełni przede wszystkim funkcję praktyczną. Bo jak tu przygotować się do wyjścia bez zerknięcia w nie, jak zrobić makijaż lub się ogolić? Takie lustro łazienkowe może być zwyczajne, płaskie, umieszczone nad umywalką lub być zamocowane do drzwiczek od szafki nad umywalką. To rozwiązanie jest polecane szczególnie do małych łazienek, gdzie każde dodatkowe miejsce może okazać się zbawienne.

Wśród bogatej oferty luster łazienkowych są także lustra wykończone u dołu półką, na której można trzymać kosmetyki czy kubek ze szczotkami do zębów.

Dobrym pomysłem są także lustra z oświetleniem. Źródła światła (np. LED-y) mogą być wmontowane w taflę lustra łazienkowego, lustro może być też wyposażone w kinkiety, które zwykle są zlokalizowane po bokach.

Ozdobne lustro w łazience

Ładne lustro to piękna ozdoba pomieszczenia. Jeśli chcesz, aby lustro łazienkowe pełniło nie tylko funkcję praktyczną ale także dekoracyjną pomyślmy o ozdobnej ramie skomponowanej z kinkietem.

Podgrzewane lustro łazienkowe

Jeśli zdecydujesz się na montaż lustra łazienkowego wtapianego w ścianę (znajdującego się na równi z płaszczyzną płytek) warto zamontować pod nim elektryczną matę grzejną, która zapobiegnie parowaniu lustra w łazience. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Innowacyjne lustra łazienkowe

Na rynku pojawiają się również coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, które podnoszą funkcjonalność i komfort użytkowania łazienkowych luster. Przykładem mogą być lustra z wbudowanymi funkcjami smart, takimi jak wyświetlacze pokazujące godzinę, temperaturę w pomieszczeniu oraz prognozę pogody. Można także spotkać lustra z wbudowanymi głośnikami Bluetooth, umożliwiające słuchanie muzyki podczas porannej toalety. Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem są lustra z funkcją anti-fog, które automatycznie wykrywają parę wodną i włączają specjalne powłoki zapobiegające osadzaniu się wilgoci na powierzchni lustra. Wszystkie te innowacje sprawiają, że codzienne rytuały stają się bardziej komfortowe, a łazienka zyskuje nowoczesny, technologiczny wdzięk.

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny