Jak urządzić dom zgodnie z FENG SHUI? Jak urządzić salon, łazienkę, sypialnię?

2024-05-31 0:35

Feng Shui cieszy się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej osób interesuje się tą sztuką i chętnie wykorzystuje Feng Shui podczas urządzania domu czy mieszkania. Sprawdź, jak urządzić dom według starożytnej praktyki planowania czyli Feng Shui. Jak urządzić dom zgodnie z FENG SHUI? Jak urządzić salon, łazienkę, sypialnię?

Jak urządzić dom zgodnie z FENG SHUI? Jak urządzić salon, łazienkę, sypialnię?

i

Autor: Getty Images

Na początku warto wyjaśnić czym jest Feng Shui (wiatr i woda). „Jest to starożytna praktyka planowania w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym” (wg Wikipedii). Urządzenie domu według Feng Shui ma na celu wprowadzenie do wnętrza spokoju i harmonii ze środowiskiem naturalnym. To ma nam zapewnić szczęście, dobrą energię oraz sukcesy w sferze zawodowej.

Sypialnia według Feng Shui

Główną kwestią w przypadku urządzania sypialni Feng Shui jest miejsce ustawienia łóżka. Najlepiej aby łóżko nie stało na wprost drzwi ani tyłem do nich - takie ustawienie powoduje często, że nie czujemy się bezpiecznie. Powinniśmy mieć do niego dostęp z trzech stron. Ważne, aby pod łóżkiem niczego nie trzymać. Według Feng Shui zapewni to spokojny sen. Nad łóżkiem nie powinniśmy też nic wieszać, nawet lamp. Łóżka nie należy ustawiać też pod skosami dachu. W sypialni Feng Shui nie powinno być dwóch rzeczy: lustra i telewizora, który zakłóca przepływ energii. Jeśli chodzi o kolor ścian to najlepiej sprawdzają się pastele.

Salon Feng Shui

Salon może być trudny do urządzenia według zasad Feng Shui bo zazwyczaj znajduje się w nim najwięcej mebli i przedmiotów. Najlepiej aby w centralnym punkcie w tym pomieszczeniu znajdował się kominek, wokół którego będzie toczyło się życie rodzinne. Jeśli chodzi o kanapy i fotele należy je ustawić przodem do drzwi a ich kształty powinny być okrągłe. Należy unikać w salonie ciemnych kątów. Można tego uniknąć malując ściany na jasne kolory albo wstawić lustro, które zresztą jest ważnym przedmiotem według Feng Shui. W salonie jak najbardziej jest pożądane.

Łazienka w zgodzie z zasadmi

Niestety według Feng Shui łazienka przyciąga złą energię. Dlatego ważne jest to, gdzie ona się w domu znajduje. Najlepiej aby była w północnej części domu albo z tyłu. Nie powinna być w sąsiedztwie kuchni i sypialni. Ważne aby pilnować by drzwi do łazienki jaki i deska sedesowa były zamknięte. Trzeba zadbać o to, aby między toaletą i wanną czy kabiną prysznicową było trochę wolnego miejsca, aby energia mogła swobodnie przepływać. Warto pomalować łazienkę w tonacji brązu, czy żółci.

Kuchnia Feng Shui

Aby zatrzymać energię, okna kuchni nie mogą być na wprost drzwi. Okna powinny też wychodzić na stronę południową lub wschodnią. Kuchenki nie należy stawiać blisko zlewu i lodówki. Jeśli sprzęty te stoją na wprost siebie między nimi trzeba ustawić drewniany stół. Najlepiej aby obok kuchni znajdowała się jadalnia albo salon a nie łazienka. Kuchnię zgodną z zasadmi Feng Shui pomaluj na ciepłe kolory, na przykład żółty. Według Feng Shui najgorszy kolor to biały, który nie zależnie od pomieszczenia źle wpływa na energię.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Ogród według Feng Shui

Ogród urządzony zgodnie z zasadami Feng Shui pełni kluczową rolę w harmonii całego domu. Kluczowe jest, aby ogród był zadbany i uporządkowany, co ma zapewnić swobodny przepływ energii Qi. Drzewa powinny być zdrowe i równomiernie rozmieszczone, a kwiaty i krzewy powinny tworzyć harmonijną całość z domem. Dróżki w ogrodzie powinny być lekko zakrzywione, łagodne linie sprzyjają przepływowi energii. Woda jest szczególnie ważnym elementem w ogrodzie Feng Shui - mała fontanna czy staw umieszczone w odpowiednim miejscu mogą przyciągać dobre feng shui. Warto pamiętać, aby dbając o rośliny wybierać te, które będą się dobrze rozwijać w lokalnym klimacie. Kamienie i dekoracje z naturalnych materiałów mogą dodatkowo wspierać energetyczną równowagę w ogrodzie. Ogród w stylu Feng Shui ma na celu nie tylko cieszyć estetycznie, ale także wzmacniać energetyczną harmonię całego otoczenia.

QUIZ. 10 niby prostych pytań o bloki z wielkiej płyty. Na którym polegniesz?

Pytanie 1 z 10
Najwięcej bloków z wielkiej płyty powstało w Polsce...