Jak zrobić mrożoną kawę?

2024-05-31 9:46

Kawa mrożona jest idealna na upały. Zobacz jak w kilka minut przygotowac ten orzeźwiający napój. Prosty przepis na mrożną kawę!

Jak zrobić mrożoną kawę?

i

Autor: Getty Images

Kawa mrożona jest znakomita na upalne dni. A najważniejsze jest to, że przygotowanie tego pysznego napoju trwa naprawdę tylko kilka minut. Możesz zrobić ją albo z kostkami lodu albo z lodami waniliowymi.

Co potrzebujesz:

  • kawa rozpuszczalna – 2 łyżeczki

  • cukier -2 łyżeczki

  • mleko zagęszczone -50ml

  • zimna woda -150-200 ml

  • kostki lodu albo lody waniliowe

Jak to zrobić?

Do wysokiego naczynia wsypujemy kawę rozpuszczalną, cukier i zalewamy to mlekiem i zimną wodą. Za pomocą blendera tworzymy z tego rodzaj piany.

Następnie do wysokiej szklanki wkładamy kostki lodu albo kulkę lodów waniliowych. Następnie wlewamy wcześniej przygotowaną kawę.

Podajemy ze słomką i długą łyżeczką.

Pamiętaj również, że kawa mrożona może być doskonałą bazą do różnorodnych wariantów smakowych. Możesz dodać do niej syropy smakowe, takie jak karmelowy, czekoladowy lub orzechowy, aby wzbogacić jej aromat. Świetnie sprawdzą się również dodatki takie jak bita śmietana, starta czekolada lub wiórki kokosowe. Jeśli zależy Ci na nieco zdrowszej wersji, cukier można zastąpić miodem lub syropem z agawy, a mleko zagęszczone—napojami roślinnymi, jak mleko migdałowe czy owsiane. Dzięki tym prostym modyfikacjom kawa mrożona stanie się bardziej zindywidualizowana i jeszcze bardziej dostosowana do Twoich gustów.

Quiz. Kulinarne hity PRL’u. Czy jeszcze pamiętasz kultowe przysmaki?

Pytanie 1 z 10
Lorneta z meduzą składała się z: