Ozdobna skrzynka na kwiaty w stylu shabby chick - jak zrobić?

2024-05-28 20:53

Wiosna jest idealną porą na przygotowanie ozdobnej skrzynki na kwiaty, która może być również wykorzystana jako wielkanocna dekoracja. Zamień niepozorny koszyczek z supermarketu na wykonaną własnoręcznie designerską skrzynkę w stylu shabby chick.

Ozdobna skrzynka na kwiaty w stylu shabby chick - jak zrobić?

i

Autor: Getty Images

Wszystko, czego potrzebujesz, to odrobina talentu do majsterkowania i narzędzia (np. Dremel). Ozdobiona piórkiem lub dużym drewnianym guzikiem skrzynka będzie przykuwającą wzrok wiosenną dekoracją w Twojej kuchni lub salonie.

Krok 1

Pomaluj drewniane pudełko lub skrzynkę podkładem z białej akrylowej farby. W zależności od tego, jak dobrze farba pokryje powierzchnię i ile drewna ma zostać widoczne, zdecyduj, czy nakładać drugą warstwę podkładu. Poczekaj, aż farba wyschnie.

Krok 2

Aby nieco postarzyć skrzynkę i nadać jej wygląd vintage, dokładnie spoleruj jej powierzchnię i krawędzie przy pomocy narzędzia wielofunkcyjnego (np. Dremel 4200) i tarczy ściernych (np. SC413). Ustaw narzędzie na najniższe obroty, aby usunąć jak najmniejszą ilość farby.

Krok 3

Teraz nadszedł czas na ozdobienie krawędzi. Naszkicuj regularny wzór na kartce papieru i przenieś go na skrzynkę. Pamiętaj, aby wzór znajdował się 2 centymetry poniżej górnej krawędzi skrzynki, tak by nie zasłaniały go liście zasadzonych roślin.

Krok 4

Nałóż frez do grawerowania (np.107) na narzędzie wielofunkcyjne. Frez doskonale nadaje się do pracy w drewnie. Dostosuj obroty frezu do twardości drewna i ostrożnie graweruj wzór, aż stworzysz obwódkę, biegnącą wokół całej skrzynki.

Krok 5

Teraz możesz dowolnie przyozdobić swoje dzieło. Oryginalne detale w odcieniach brązu, jak duże pióro i drewniany guzik będą z pewnością przykuwały wzrok. Przyklej je przy pomocy pistoletu do klejenia (np. Dremel 910), a Twoja doniczka od razu nabierze eleganckiego wyglądu.

Potrzebne materiały:

Od Dremel: • narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200 • EZ SpeedClick tarcze ścierne SC413 i EZ SpeedClick trzpień SC402 • frez do grawerowania 107 • pistolet do klejenia Dremel 910 Z domu: • ołówek • papier Ze sklepu dla majsterkowicza: • drewniana skrzynka • farba akrylowa • duża szczotka Piórka i guziki do dekoracji Materiał przygotowany z wykorzystaniem informacji prasowej firmy Dremel

Możesz również dodać kolorowe akcenty przy użyciu bejcy do drewna, aby nadać skrzynce ciepłego i naturalnego wyglądu. Najlepszy efekt osiągniesz, wybierając bejcę w odcieniach pasujących do reszty dekoracji w Twoim domu. Aby nałożyć bejcę, użyj miękkiej szmatki lub pędzla, równomiernie przecierając powierzchnię skrzynki. Pamiętaj, żeby po nałożeniu warstwy pozbyć się nadmiaru bejcy za pomocą czystej szmatki, co pozwoli uzyskać jednolity, elegancki wygląd. Na koniec można zabezpieczyć skrzynkę warstwą przezroczystego lakieru, aby chronić dekoracje i zapewnić jej trwałość na długie lata.

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?