KAMIEŃ w SEDESIE: jak usunąć kamień z toalety? SPRAWDZONE SPOSOBY

2024-06-03 9:09

Jeśli preparaty do usuwania kamienia z muszli klozetowej nie działają, wypróbuj domowe sposoby. Co mogą zdziałać: boraks, wybielacz do tkanin, ocet albo coca-cola?

KAMIEŃ w SEDESIE: jak usunąć kamień z toalety? SPRAWDZONE SPOSOBY

i

Autor: Getty Images

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: proszek do szorowania

Posyp proszkiem do szorowania pokrytą kamieniem, brudną powierzchnię mokrej muszli klozetowej. Pozostaw proszek na kilka minut, a następnie wyszoruj toaletę, używając szczotki do czyszczenia muszli klozetowej.

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: wybielacz

Wlej do muszli ćwierć szklanki nierozcieńczonego wybielacza i pozostaw na kilka minut. Po tym czasie wyszoruj toaletę szczotką i spłucz. Jeśli to nie pomoże na kamień, jeszcze raz wlej wybielacz i pozostaw na nawet pół godziny. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować wybielacza, kiedy stosujesz w toalecie kostki czyszczące do zbiorników. Często zawierają one amoniak, który po zmieszaniu z wybielaczem może wyzwolić toksyczne opary.

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: boraks

Wyczyść dokładnie toaletę. Pastę z boraksu zmieszaj z sokiem z cytryny. Następnie spłucz toaletę i wetrzyj pastę wszędzie tam, gdzie znajduje się osad. Wszystko pozostaw na 2 godziny, a następnie wyszoruj. Po spłukaniu muszli osad powinien zniknąć.

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: ocet

Wlej pół albo całą butelkę octu do toalety przed pójściem spać. Nie spuszczaj wody. Kiedy rano to zrobisz, muszla powinna być już pozbawiona kamienia. Jeśli to nie daje rezultatów, można ocet podgrzać, zostawić na noc w muszli klozetowej, a rano dodatkowo ją trochę poszorować.

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: coca-cola

Do toalety wlej butelkę lekko odgazowanej coca-coli. Postępuj podobnie jak w przypadku użycia octu.

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: pumeks

Podczas walki z uporczywym kamieniem w toalecie, dobrym rozwiązaniem może być użycie pumeksu. Namocz pumeks przez kilka minut w wodzie, aby zmiękł i nie porysował powierzchni muszli. Następnie delikatnie, pod odpowiednim kątem, ścieraj osad kamienia. Pamiętaj, by nie stosować zbyt dużego nacisku, aby uniknąć uszkodzenia ceramiki. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku bardziej uporczywych osadów, które nie ustępują po zastosowaniu innych środków chemicznych. Po zakończeniu czyszczenia, spłucz toaletę, aby usunąć wszelkie pozostałości.

QUIZ PRL. Patenty rodem z Polski Ludowej. Do czego używano tych przedmiotów?

Pytanie 1 z 15
Bielinka, popularny w PRL, wybielacz do tkanin, służył młodzieży do:
QUIZ PRL. Patenty rodem z Polski Ludowej. Do czego używano tych przedmiotów?