Jak składać prześcieradło z gumką? Jak je złożyć? SPRAWDZONY SPOSÓB

2024-05-31 0:06

Jak złożyć prześcieradło z gumką? Nie jest to trudne, gdy zna się sposób – 9 kroków. Zaczynamy od rozłożenia prześcieradła na grzbiecie, tzn. wierzchnią stroną do łóżka czy blatu dużego stołu. A potem...

Jak składać prześcieradło z gumką? Jak je złożyć? SPRAWDZONY SPOSÓB

i

Autor: Getty Images

Prześcieradło z gumką wygląda na coś, czego za Chiny Ludowe nie da się złożyć w kostkę. Niektórzy składają je więc w sposób, który bardziej przypomina zwijanie. Jakże niesłusznie. Można przecież osiągnąć rzadki i cenny stan satysfakcji, dzięki ujarzmieniu kawałka bardzo zmarszczonego płótna.

Jak składać prześcieradło z gumką?

1. Rozkładamy prześcieradło na grzbiecie (zmarszczone gumką brzegi prześcieradła powinny zaginać się ku środkowi).

2. Starannie składamy dłuższy pomarszczony brzeg prześcieradła z takim samym brzegiem przeciwległym (powinien powstać „pieróg”, w którym wyraźnie widoczne będą złożone parami proste, krótkie szwy bez gumek, leżący na ukos między dopasowanymi częściami z gumką).

3. Wsuwamy dłoń od spodu w jeden róg utworzony przez te szwy i nakładamy na przeciwległą parę szwów.

4. Nie wyjmując dłoni z nałożonych na siebie rogów podnosimy prześcieradło.

5. Kładziemy je płasko na boku, wyciągamy dłoń i starannie dopasowujemy złożone brzegi (powinna powstać ćwiartka prześcieradła, z jednej strony prosta, z drugiej zmarszczona i samoistnie zaginająca się do wewnątrz, z trzeciej tworząca łuk.

6. Prostopadłe do jedynej prostej strony krawędzie prześcieradła składamy wzdłuż równoległych prostych, które sami tworzymy.

7. Pozostałe dwie krawędzie składamy do środka.

8. Składamy prześcieradło na pół wzdłuż środkowej linii, do której złożyliśmy te krawędzie.

9. Składamy powstały prostokąt na pół – tylko raz lub dwa razy, w zależności od wielkości prześcieradła.

Na koniec istotne jest, aby wiedzieć, jak przechowywać złożone prześcieradło z gumką, aby zachowało ono swoją formę aż do kolejnego użycia. Zaleca się umieścić złożone prześcieradło w płaskim i suchym miejscu, takim jak szuflada lub półka w szafie. Można również korzystać z organizatorów tekstylnych lub koszy, które pomogą utrzymać porządek w przechowywaniu pościeli. Dzięki odpowiedniemu złożeniu i przechowaniu, prześcieradło z gumką będzie gotowe do użytku bez zbędnych zagnieceń, co znacząco ułatwi nakładanie go na materac oraz zapewni estetyczny wygląd łóżka.

QUIZ. Sobór, browar, czynszówka... Znasz te nazwy budynków?

Pytanie 1 z 15
Browar to obiekt, w którym produkuje się...