Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Jak usunąć zapach stęchlizny

2024-06-02 21:47

Sposób na pozbycie się zapachu stęchlizny z ubrań. Zapach stęchlizny przyjemny nie jest. A na dodatek trudno go usunąć. Zazwyczaj samo pranie nie wystarczy. Na szczęście jest kilka sposobów, by pozbyć się tego zapachu. Okropny zapach stęchlizny na ubraniach pojawia się zazwyczaj gdy nie wysuszysz dobrze ubrania i zamkniesz je np. w szafie.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Jak usunąć zapach stęchlizny

i

Autor: Getty Images

Nieprzyjemny zapach stęchlizny jest często efektem przetrzymywania mokrych ubrań w zamkniętym, często wilgotnym pomieszczeniu. Jak się pozbyć zapachy?

Pierwszy sposób na usunięcie zapachu stęchlizny:

Do prania należy dodać kilka kropli olejku sosnowego. Olejek ten bardzo dobrze wchłania zapach stęchlizny i przede wszystkim jest bezpieczny dla naszych ubrań. Poza tym wywabia plamy.

Drugi sposób na usunięcie zapachu stęchlizny:

Do prania należy dodać kilka łyżeczek sody oczyszczonej. Podobnie jak olejek soda wchłania zapachy a na dodatek pomaga wywabić plamy z naszych ubrań.

Trzeci sposób na usunięcie zapachu stęchlizny:

Kilka łyżeczek sody oczyszczonej należy rozpuścić w ciepłej wodzie, wlać do butelki z atomizerem i spryskać ubrania a potem je uprać i dobrze wysuszyć.

Czwarty sposób na usunięcie zapachu stęchlizny:

Do prania należy używać detergentów w proszku, a nie w płynie.

Pamiętaj.

Nie należy trzymać ubrań w zamknięciu, bez dostępu powietrza!

Po praniu najlepiej suszyć na powietrzu. Najlepiej na słońcu.

Aby zapobiec powstawaniu zapachu stęchlizny, warto również zwrócić uwagę na czystość samej pralki. Regularne czyszczenie bębna, uszczelek oraz pojemników na detergenty zapobiegnie rozwojowi pleśni i bakterii, które są główną przyczyną nieprzyjemnych zapachów. Dobrym nawykiem jest również pozostawianie drzwiczek pralki otwartych po każdym cyklu prania, co umożliwia odparowanie resztek wilgoci. Co kilka tygodni warto przeprowadzić tzw. puste pranie na wysokiej temperaturze, stosując ocet lub specjalne środki czyszczące przeznaczone do pralek. Takie działania nie tylko eliminują źródło stęchlizny, ale również przedłużają żywotność samego urządzenia.

Znasz kościelny savoir vivre? Tego nie wolno robić w kościele. Nawet gorliwi katolicy będą w szoku!

Pytanie 1 z 10
Osoba, która śpiewa w kościele głośniej niż inni: