Jak i z czego zrobić łańcuch na choinkę?

2024-06-01 2:36

Z czego wykonać samodzielnie łańcuch choinkowy? Makaron, bibuła, kolorowe wstążki, cukierki, owoce cz słodkie ciasteczka - to tylko niektóre elementy, z których można zrobić łańcuch na choinkę. Wykonanie takiego łańcucha sprawi ogromną frajdę dzieciom, a sam łańcuch stanie się wyjądkową ozdobą świąteczną na choince.

Jak i z czego zrobić łańcuch na choinkę?

i

Autor: Getty Images

Łańcuch na choinkę z makaronu

Łańcuch choinkowy można zrobić ze składników spożywczych. Do tego celu doskonale nadaje się makaron. Wystarczy nieugotowany makaron w różnych kształtach nawlec na sznurek i zawiesić na drzewku. Ale można także pomalować go np. kolorowymi mazakami z dodatkiem brokatu. 

Dekoracje choinkowe z suszonych owoców

Suszone owoce i orzechy są obowiązkowe na choince. Można z nich zrobić ciekawy łańcuch na choinkę w naturalnych barwach. Wystarczy połączyć suszone plastry jabłek, gruszek, kulki jarzębiny i żurawiny. Do łańcucha choinkowego dodać można też dobrze wysuszone orzechy włoskie.

Łańcuch choinkowy z ciasteczek

Nic tak pięknie nie wygląda na świątecznym drzewku jak smakowite cynamonowe ciasteczka, pierniki czy kolorowe cukierki. I wcale nie muszą zastępować one bombek, ale właśnie łańcuch choinkowy. Wystarczy je po prostu połączyć elegancką wstążką i opleść nimi choinkę.

Tradycyjny łańcuch z bibuły

Łańcuch na choinkę tradycyjnie można zrobić po prostu z bibuły lub kolorowego papieru. Najprostszą metodą jest zbudowanie łańcucha z wielobarwnych kół. Można także przekładać zamiennie dwa paski bibuły. W ten sposób powstanie dwukolorowy splot.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Łańcuch z popcornu

Innym ciekawym pomysłem na wykonanie łańcucha choinkowego jest użycie popcornu. Wprowadza on unikalny, vintage'owy wygląd, który przywołuje na myśl tradycyjne, domowe dekoracje. Aby stworzyć taki łańcuch, popcorn należy nawlec na nitkę przy pomocy igły. Dodatkowo, można dodać do łańcucha suszone owoce, orzechy lub żurawinę, aby dodać mu kolorów i tekstur. Popcorn jest lekki, więc łańcuchy z niego wykonane nie obciążają gałązek choinki, co czyni je idealnym rozwiązaniem nawet dla mniejszych drzewek.

Quiz od babci Krysi. Na te pytania zna odpowiedź każda gospodyni

Pytanie 1 z 10
Jaka przyprawa najlepiej wywabi tłustą plamę?