Czy cola może pomóc nam w sprzątaniu? Domowe sposoby na czyszczenie. Co usuniesz dzięki coli?

2024-05-31 13:38

Czy cola może pomóc nam w sprzątaniu? Pełen skład Coca-Coli jest owiany tajemnicą. Być może dlatego wokół tego napoju narosło wiele mitów. Oprócz picia Coca-Cola wykorzystywana jest więc też do nieco innych celów. Na przykład do czyszczenia toalet. Cola usuwa też rdzę i tłuste plamy. Sprawdź, do czego jeszcze może posłużyć cola w sprzątaniu .

Czy cola może pomóc nam w sprzątaniu? Domowe sposoby na czyszczenie. Co usuniesz dzięki coli?

i

Autor: Getty Images

Domowe sposoby na czyszczenie i sprzątanie przy użyciu coli

Coca-Cola, ikona kultury masowej, została stworzona pod koniec XIX wieku. Na polskich stołach gości od 1957 roku. Kolejne pokolenia Polaków przetestowały Coca-Colę nie tylko jako dodatek do potraw. Oto do czego jeszcze może posłużyć ten napój...

Coca-Cola jako uniwersalny środek do czyszczenia toalet

W sumie, to znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie niż wylewanie Coli do zlewu. Jeżeli Twoje goście pozostawili resztki ciemnego napoju w swoich szklankach, zlej je do jednego naczynia i całość wylej do muszli toaletowej. Pozostaw przynajmniej na godzinę (niektórzy zalecają pozostawienie Coli na całą noc) i wyczyść muszlę szczotką do wc. Cola odświeży toaletę i usunie rdzawe zacieki. Ten napój równie dobrze poradzi sobie z pozostałą ceramiką w łazience, np. zlewem lub wanną. Do takiego sprzątania polecana jest tradycyjna, oryginalna Coca-Cola.

Coca-Cola - pomocnica żony robotnika

Jeśli twój mąż pracuje fizycznie i codziennie wraca do domu w kombinezonie usianym tłustymi plamami i pobrudzonym smarem, Coca-Cola stanie się twoim sprzymierzeńcem w praniu. Namocz ubranie w Coca-Coli przed praniem. Plamy powinny sprać się znacznie łatwiej!

Rdza w kontakcie z Coca-Colą nie ma szans

Eksperyment odnawiania monet czy śrubek w Coca-Coli nie jest niczym nowym. Jeśli jeszcze go nie robiliście, teraz spróbujcie, bo to naprawdę działa! Zawrdzewiały przedmiot można zanurz w pojemniku wypełnionym napojem lub przecierać zardzewiałe miejsca szmatką nasączoną Colą.

Jakie sposoby wykorzystania Coca-Coli jeszcze znacie? Używacie jej do sprzątania?

Usuwanie kamienia z czajnika za pomocą Coca-Coli

Kolejnym zastosowaniem Coca-Coli w domowym utrzymaniu czystości jest usuwanie kamienia z czajnika. Kamień tworzący się w czajniku to problem, z którym boryka się wiele osób, zwłaszcza w rejonach z twardą wodą. Wystarczy wlać puszkę Coca-Coli do czajnika, doprowadzić do wrzenia i pozostawić ciecz na około 30 minut. Po tym czasie wylej napój i dokładnie opłucz czajnik wodą. Napój rozpuszcza osady wapienne dzięki zawartości kwasu fosforowego, co pozwoli Twojemu czajnikowi wrócić do stanu używalności bez konieczności stosowania chemicznych odkamieniaczy. Ten prosty sposób jest zarówno skuteczny, jak i ekologiczny.

Arcytrudny QUIZ z wiedzy ogólnej. 33 pytania dla wytrwałych. 31/33 sukcesem!

Pytanie 1 z 33
1. Jak nazywa się środek stylistyczny, który stworzony jest z wyrazów o przeciwnej treści tworząc sprzeczność np. "żywy trup"?