WRÓŻBY NA ANDRZEJKI. Jak poznać IMIĘ przyszłego MĘŻA?

2024-05-31 13:04

Andrzejkowe wróżby w naszym kraju mają najczęściej charakter matrymonialny. Jeśli więc w organizowanej przez ciebie imprezie andrzejkowej lub spotkaniu ze znajomymi są panny na wydaniu, warto zorganizować kilka andrzejkowych wróżb, podczas których będą one mogły poznać imię męża. Podpowiadamy, jakie wróżby na andrzejki pozwolą poznać przyszłego wybranka.

WRÓŻBY NA ANDRZEJKI. Jak poznać IMIĘ przyszłego MĘŻA?

i

Autor: Getty Images

Andrzejki to czas wróżb, które mają na celu przybliżenie nam naszej przyszłości. Dziewczyny, które marzą o zamążpójściu, dzięki andrzejkowym wróżbą mogą dowiedzieć się, kiedy poznają swojego wybranka, jak będzie on wyglądał, a nawet dowiedzieć się jakie będzie imię przyszłego męża. Poznaj wróżby na andrzejki, które zdradzą, kim będzie twój mąż.

Wróżenie z butów, czyli która panna pierwsza wyjdzie za mąż

Każda z uczestniczących w andrzejkowej wróżbie dziewczyn, powinna zdjąć lewego buta. Następnie panny ustawiają się na końcu pomieszczenia, w którym znajdują się drzwi zewnętrzne i po kolei ustawiają swoje buty w linii prostej – jeden przy drugim, czubkiem buta w stronę drzwi. Jeśli minie cała kolejka buty przestawia się po kolei od nowa – ostatni but wędruje na początek kolejki. Dziewczyna, której but pierwszy dotrze do drzwi wyjdzie za mąż jako pierwsza.

Losowanie przedmiotów, czyli co nas czeka

Przygotuj kilka przedmiotów – liść z drzewa, obrączkę, różaniec i smoczek. Każda z dziewczyn losuje, z zamkniętymi oczami, po jednym z nich. Tej, która wylosuje liść wróży się staropanieństwa. Panna, która wybierze różaniec zostanie zakonnicą. Dziewczyna z obrączką szybko wyjdzie za mąż, a ta, która wylosuje smoczek zostanie wkrótce mamą.

Poznaj imię męża

Na kartonie napiszcie imiona mężczyzn, których znacie. Następnie każda z dziewczyn z zasłoniętymi oczami celuje szpilką w karton. Imię, które przebije będzie imieniem jej przyszłego męża.

Możecie też wyjść na ulicę i zapytać o imię pierwszego napotkanego mężczyznę. W ten sposób poznacie imię waszego przyszłego wybranka.

Lanie wosku przez klucz

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej tradycyjnych andrzejkowych wróżb jest lanie wosku przez klucz. Do wykonania tej wróżby potrzebne są miska z wodą, klucz o dużym otworze oraz roztopiony wosk. Każda z dziewczyn kolejno przelewa ostrożnie roztopiony wosk przez otwór klucza do miski z wodą. Kiedy wosk stężeje, tworzą się różnorodne kształty. Wówczas nadszedł czas na interpretację tych kształtów – można odnaleźć w nich symbole i znaki przepowiadające przyszłość. Cienie rzucane przez zastygły wosk na ścianę również mogą przedstawiać różne formy, które można interpretować jako podpowiedzi na temat nadchodzących wydarzeń. Wróżba ta jest nie tylko sposobem na zabawne przewidzenie przyszłości, ale także doskonałą okazją do rozmów i wymiany spostrzeżeń wśród uczestniczek.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?