TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVIII Księżyc?

2024-06-03 18:46

Arkana Wielkie: karta XVIII Księżyc mówi, że niezmiernie trudno jest pokonać rutynę i podążyć nowymi drogami, ale siła duszy umożliwia ci aktywne wejście na nowe drogi życia. Każdy z nas powinien pragnąć wyjść poza własne ograniczenia i odnaleźć nowe kierunki działania.Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XVIII karta tarota Księżyc.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVIII Księżyc?

i

Autor: Getty Images

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVIII Księżyc? Kto nie umie sobie poradzić z siłami Księżyca, wzbrania się przed nim, gdyż jego wpływ jest niekwestionowany. Jednak wszystko co dąży do przełomu, należy oceniać pozytywnie. Dusza, którą ta karta wyraża najpełniej, wraz z kartą Maga i Papieżycy, jest najsilniejszym motorem naszego działania. Bez duszy nic nie jest możliwe, zaś z nią wszystko.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XVIII Księżyc - znaczenie

Wszystko, co nowe, co się rozpoczyna, wymaga od ciebie dużej odwagi. Niezmiernie trudno jest pokonać rutynę i podążyć nowymi drogami, ale siła duszy umożliwia ci aktywne wejście na nowe drogi życia. Każdy z nas powinien pragnąć wyjść poza własne ograniczenia i odnaleźć nowe kierunki działania. Takim impulsem obdarza nas karta Księżyca.

Jednak Księżyc świeci światłem odbitym – sam jest neutralny, jednak przybiera zabarwienie dobroczynne lub złowrogie kart, które go otaczają i których efekty często pomnaża.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XVIII Księżyc - osobowość

pesymizm, słabość charakteru, bałagan wewnętrzny, skłonność do fantazjowania, drażliwość, kłótliwość, talent twórczy. 

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XVIII Księżyc - wróżba

W pracy - kłamstwo, błąd, złudzenia. W życiu osobistym -niepokój uczuciowy, zmysłowy, zazdrość, mrzonki i obsesje. Uaktywnią się nieprzyjaciele, pojawią oszczerstwa, pesymizm, niestabilność.

Karta nieprzychylna zarówno dla dóbr materialnych, jak i dla zdrowia, miłości i reputacji. Pozytywna dla twórców, gdyż może oznaczać okres (nieraz bolesny) powstawania dzieła i pracy wyobraźni.

W kontekście radzenia sobie z trudnościami, które niesie karta Księżyc w Tarocie, zrozumienie i akceptacja emocji oraz wewnętrznych procesów może być kluczowe. Medytacja i praca z intuicją mogą pomóc w pokonywaniu napotkanych trudności i w przeciwdziałaniu negatywnym aspektom karty. Księżyc zachęca do spojrzenia w głąb siebie, a świadomość własnych lęków i ograniczeń może stać się fundamentem do ich przezwyciężenia. Dla osób o twórczych i artystycznych skłonnościach, karta może być zachętą do głębszego zanurzenia się w swoje emocje i użycia ich jako źródła inspiracji. Praca nad sobą i rozwijanie zdolności do introspekcji może przynieść korzyści na wielu płaszczyznach życia, od relacji międzyludzkich po realizację swoich marzeń i aspiracji.

QUIZ. Co wiesz o znakach zodiaku? Tylko najlepsi zgadną wszystkie odpowiedzi

Pytanie 1 z 15
Co oznacza nazwa zodiak?