TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVI Wieża?

2024-06-01 17:07

Arkana Wielkie: karta XVI Wieża mówi, że nigdy nie możesz być zbyt pewien i spocząć na laurach. W życiu natrafisz na wiele wież. Może to być sytuacja, kiedy gromadzisz zapasy nie troszcząc się o głodujących, gdy rościsz sobie prawa, odmawiając ich innym, gdy odmawiasz innym podstawowych dóbr, zatrzymując je tylko dla siebie. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XVI karta tarota Wieża.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVI Wieża?

i

Autor: Getty Images

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XVI Wieża? Piorun i grzmot uważano kiedyś za karę niebios. I tak należy też interpretować piorun z tej karty - niszczy wieżę, ale czasem również jest jedynym narzędziem, które, burząc wieżę, może cię uwolnić z więzienia fizycznego i psychicznego.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XVI Wieża - znaczenie

Wieża mówi, że nigdy nie możesz być zbyt pewien i spocząć na laurach. W życiu natrafisz na wiele wież. Może to być sytuacja, kiedy gromadzisz zapasy nie troszcząc się o głodujących, gdy rościsz sobie prawa, odmawiając ich innym, gdy odmawiasz innym podstawowych dóbr, zatrzymując je tylko dla siebie. Ponieważ takie sytuacje w zasadzie nie podlegają karze ziemskiej, do akcji muszą wkroczyć siły boskie, a wobec tych każdy człowiek staje się bezradny.

Wieża może też dotyczyć twoich myśli – nie dostrzegasz argumentów drugiej strony. Jednak cios, który na ciebie spada, uwalnia cię z pułapki. Każda bolesna próba przyjęta z pokorą to krok na drodze postępu.

Karta o bardzo dużej, wpływowej mocy, najbardziej negatywna w Tarocie, zapowiada coś, co przerwie zwykłą kolej rzeczy.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XVI Wieża - osobowość

Upór, uleganie popędom wbrew mądrości i ostrożności. Beztroska, zdanie się na żywioł.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XVI Wieża - wróżba

Brutalnie zniweczone plany. Nieoczekiwany cios. Upadek, katastrofa, ruina. Wypadek, pożar. Przestroga, aby zachowywać ostrożność w interesach.

Dostaniesz się w jakiejś dziedzinie życia pod wpływ siły złowrogiej, skłaniającej cię do przecenienia swoich możliwości, albo do popełnienia błędu.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XVI Wieża - symbolika

Symbolika karty Wieża jest bogata i wielowarstwowa. W tradycyjnych talii tarota przedstawia ona wieżę uderzaną przez piorun, w której szczyt rozkłada się na kawałki, a ludzie spadają z niej na ziemię. Wieża może symbolizować zarówno konstrukcje materialne, jak i abstrakcyjne struktury naszych przekonań czy systemów wartości. Piorun, który uderza w wieżę, pochodzi z niebios i jest symbolem nagłej, nieoczekiwanej interwencji sił wyższych, co na poziomie duchowym może odnosić się do nagłych, duchowych przebudzeń lub objawień. Upadek wieży i ludzi z niej spadających odzwierciedla dezintegrację starych, niezdrowych struktur, co jest niezbędne, aby mogły na ich miejsce powstać nowe, bardziej stabilne i zgodne z naszym prawdziwym ja. Karta Wieży przypomina nam, że chociaż zmiany te mogą być bolesne i trudne, są one konieczne dla naszego rozwoju i ewolucji. Dodatkowo, wieża może również symbolizować zbyt wygórowane ambicje lub arogancję, które muszą zostać zburzone, aby umożliwić powrót do pokory i realizmu.

Quiz skojarzeniowy. Wybierz odpowiedź, która nie pasuje

Pytanie 1 z 10
Co tutaj nie pasuje?