TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XV Diabeł?

2024-05-30 12:51

Arkana Wielkie: karta XV Diabeł przedstawia człowieka działającego w planie materialnym bez oparcia duchowego. Człowiek, który nie rozwija swej duchowości, ulega pokusie przekraczania granicy moralności i podążania za swymi instynktem. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XV karta tarota Diabeł.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XV Diabeł?

i

Autor: Getty Images

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XV Diabeł? Diabeł często swoim wyglądem wzbudza jeszcze większy strach niż Śmierć. Jest buntownikiem i oskarżycielem, instrumentem przebudzenia świadomości, seksualności. Pokusa towarzyszy ci przez całe życie. Trzeba próbować walczyć z nią nieustannie. Karta symbolizuje skumulowaną energię, której musisz użyć, a która pragnie wystawić cię na próbę.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XV Diabeł - znaczenie

Karta ta otrzymała nazwę Diabeł, ponieważ przedstawia człowieka działającego w planie materialnym bez oparcia duchowego. Człowiek, który nie rozwija swej duchowości, ulega pokusie przekraczania granicy moralności i podążania za swymi instynktem.

Karta ta oznacza powodzenie w sferze materii dzięki własnemu wysiłkowi, rozsądkowi, albo przez zdanie się na fatum. Diabeł wyraża również iluzję, urzeczenie, przede wszystkim zmysłowe.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XV Diabeł - osobowość

Egoizm, pycha, niestałość, nałogi. Natura impulsywna, namiętna. Manipulator, buntownik. 

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XV Diabeł - wróżba

Jest to karta sił wyższych, czasem instynktów które tłumią wolę. Karta ta narzuca ci decyzje i fakty, przeciwko którym nie ma sensu się buntować. Chociaż może to być szkodliwe dla ewolucji duchowej, często bywa korzystne dla spraw materialnych, fizycznych albo zmysłowych. Karta uroku, powabu, wyzwala silną energię seksualną. Oznacza przyciąganie fizyczne między dwiema osobami albo związek oparty na dominacji jednego z partnerów.

Zapowiada ślepą namiętność, której nic nie powstrzyma. Można dla niej popełniać głupstwa i niegodziwości, ale przyjemność, którą się z niej czerpie, zaspokaja najgłębsze pragnienia.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XV Diabeł - zastosowanie w praktyce

W praktyce, karta Diabła może wskazywać na sytuacje, w których czujemy się "uwięzieni" w pewnym układzie lub w relacji, która nas ogranicza. Jest to karta przypomnienia o tym, byśmy uważnie obserwowali nasze przywiązania i relacje, które mogą być toksyczne, bądź prowadzić do autodestrukcyjnych zachowań. Na poziomie zawodowym Diabeł może oznaczać, że sukces materialny i zawodowy osiągamy kosztem naszych wartości lub duchowej równowagi. W relacjach osobistych, może zasugerować konieczność przeanalizowania motywacji stojących za naszymi działaniami wobec bliskich. Diabeł przypomina, aby zachować ostrożność przed zbytnim uleganiem tym siłom, które mogą nas uwodzić, ale jednocześnie prowadzić na manowce.

Quiz skojarzeniowy. Wybierz odpowiedź, która nie pasuje

Pytanie 1 z 10
Co tutaj nie pasuje?