TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XII Wisielec?

2024-05-29 1:49

Arkana Wielkie: karta XII Wisielec sprawdza, czy jesteśmy zdolni do przyjęcia nowej postawy w życiu, do stworzenia czegoś nowego, do rozpoczęcia czegoś od nowa. Wskazuje, że to, co na górze, jest takie, jak to, co na dole i że wszystkie działania człowieka na planie materialnym znajdują swe odbicie na planie duchowym. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XII karta tarta Wisielec

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XII Wisielec?

i

Autor: Getty Images

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XII Wisielec? Mężczyzna, który figuruje na obrazku, powiesił się dobrowolnie na gałęzi. O dobrowolności świadczy choćby położenie nóg. To najwyższa pora, by pozwolić dopłynąć krwi do głowy, co należy oczywiście rozumieć symbolicznie. Także i głowy nie można bez przerwy odwracać od ziemi, wręcz przeciwnie, przy dążeniu ku duchowym wyżynom nie można tracić kontaktu z ziemią.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XII Wisielec - znaczenie

Ta karta sprawdza, czy jesteśmy zdolni do przyjęcia nowej postawy w życiu, do stworzenia czegoś nowego, do rozpoczęcia czegoś od nowa. Wskazuje, że to, co na górze, jest takie, jak to, co na dole i że wszystkie działania człowieka na planie materialnym znajdują swe odbicie na planie duchowym. Wisielec przedstawia człowieka inicjującego działania służące rozwojowi duchowemu, świadomego konieczności oczekiwania i wyrzeczeń.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XII Wisielec - osobowość

Niezdecydowanie, szczególnie w wyborach uczuciowych, błędne sądy, zmienność, lęk.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XII Wisielec - wróżba

Karta zwiastuje ci trudności, niespełnione nadzieje, złudzenia. Jest to karta blokady, zahamowania, opóźnienia we wszystkich sprawach. Ale opóźnienie to jest dobroczynne dla ciebie w skutkach, gdyż umożliwia dojrzewanie planów.

Jest to również karta kary albo poświęcenia, które trzeba udźwignąć, nadszedł bowiem moment zapłaty.

Oznacza chwilową bezsilność. Żmudną pracę, zmęczenie i rozczarowanie.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta XII Wisielec - interpretacje w różnych kontekstach

W kontekście zawodowym pojawienie się karty Wisielec może sugerować potrzebę zmiany podejścia do wykonywanych obowiązków lub dosłowne zawieszenie pewnych projektów. Może to być czas przestojów, gdzie cierpliwie czekamy na rozwój sytuacji. W związkach i relacjach międzyludzkich Wisielec nawołuje do introspekcji i redefinicji swoich wartości oraz potrzeb. Może sygnalizować okres samotności lub odizolowania się, w którym konieczne jest przemyślenie swoich relacji i ich dalszego kierunku. W zdrowiu karta ta może wskazywać na konieczność odpoczynku i regeneracji, symbolizując moment, w którym organizm potrzebuje czasu na pełne wyzdrowienie i powrót do równowagi. W astrologii Wisielec jest często kojarzony z Neptunem, co podkreśla jego związki ze światem duchowym, intuicją i tajemnicą, a także z poświęceniem i wyższym poziomem świadomości.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?