TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta VIII Sprawiedliwość?

2024-05-29 22:20

Tarot Arkana Wielkie: karta VIII Sprawiedliwość przedstawia nieunikniony sąd nad człowiekiem, ocenę jego uczynków. Karta zapowiada moment zatrzymania się, poszukiwania równowagi, bezkompromisowość lub ustępstwo. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie VIII karta tarota Sprawiedliwość.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta VIII Sprawiedliwość?

i

Autor: Getty Images

TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta VIII Sprawiedliwość? Postać na karcie w jednej ręce trzyma miecz, a w drugiej wagę. Oznacza to walkę o sprawiedliwość. Musisz zważyć na szali różne aspekty danej sytuacji – nikt nie jest bez winy, nie ma też nikogo, kto miałby zawsze rację. Ta karta wskazuje na wymierzanie sprawiedliwości sobie samemu.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta VIII Sprawiedliwość - znaczenie karty

Każdy musi przezwyciężać trudności i starać się ustalić równowagę między siłami zła i dobra. Karta przedstawia nieunikniony sąd nad człowiekiem, ocenę jego uczynków. Karta zapowiada moment zatrzymania się, poszukiwania równowagi, bezkompromisowość lub ustępstwo. Efekt jej działania uzależniony jest od znaczenia kart sąsiednich. Na przykład przy karcie Gwiazda oznacza szczęśliwy koniec procesu.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta VIII Sprawiedliwość - osobowość

Siła, surowość, skłonność do dominacji. Wewnętrzne poczucie słuszności i przewagi duchowej, czasem pogarda dla słabszych i błądzących. Wiara we własne siły.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta VIII Sprawiedliwość - wróżba

W zależności od kart sąsiadujących oznacza albo, że zostanie ci oddana sprawiedliwość, albo że będziesz mieć rachunki do wyrównania.

Może oznaczać groźbę, karę, a nawet zemstę. Informuje o trudnościach, mieliźnie, z której trzeba się wyrwać. Może musisz zaniechać swoich obecnych działań?

Karta może przyciągnąć nieprzyjaciół albo zazdrość.

Zapowiada powrót do zdrowia, jest kartą witalności i wytrwałości.

W rozkładzie symbolizuje wszystko, co jest gwałtowne, instynktowne, brutalne, egoistyczne.

TAROT. ARKANA WIELKIE. Karta VIII Sprawiedliwość - porady praktyczne

Jeśli w Twoim rozkładzie pojawi się karta VIII Sprawiedliwość, warto zwrócić uwagę na kilka praktycznych wskazówek. Po pierwsze, zachowaj obiektywizm w trudnych sytuacjach i staraj się podejmować decyzje oparte na faktach, a nie emocjach. Uważnie przemyśl swoje działania i ich konsekwencje, zarówno wobec innych, jak i wobec siebie. Karta ta radzi także podjęcie działań prawnych lub formalnych, jeśli sytuacja tego wymaga – może to być dobry czas, aby skonsultować się z prawnikiem czy doradcą. Dodatkowo, dążenie do harmonii w relacjach międzyludzkich może przynieść korzystne rezultaty. Przy podejmowaniu decyzji zawodowych czy finansowych warto również polegać na własnym poczuciu moralności i etyki, dbając o zachowanie równowagi między interesem osobistym a dobrem wspólnym.

QUIZ. Co wiesz o znakach zodiaku? Tylko najlepsi zgadną wszystkie odpowiedzi

Pytanie 1 z 15
Co oznacza nazwa zodiak?