Sennik – słońce, deszcz, burza, gradobicie, mżawka – co znaczą sny o meteorologiczne?

2024-06-02 22:16

Sny o pogodzie - słońcu, zachmurzeniu, deszczu, burzy, gradobiciu, mżawce - to sny o wyrazistym znaczeniu, zarówno dobrym jak i złym - jedne zwiastują oszałamiające powodzenie, inne to przestrogi przed plotkami, kłopotami finansowymi, męczącymi sporami z wrogami. Często zapowiadają burzliwe (nomen omen) zmiany w życiu. Co jeszcze znaczą sny o pogodzie?

Sennik – słońce, deszcz, burza, gradobicie, mżawka – co znaczą sny o meteorologiczne?

i

Autor: Getty Images

C jak chmury

„Pochmurne” sny oznaczają kłopoty, im chmury ciemniejsze - tym większe. Jasne, kłębiaste baranki to pozytywny przekaz – ktoś wróci do ciebie po długiej nieobecności.

D jak deszcz

Leje jak z cebra? Niedobrze! Będą kłopoty, zwłaszcza finansowe. Przyjemny kapuśniaczek to zapowiedź radości.

G jak grad

Odpuść sobie takie sny! Oznaczają kłopoty, zawiedzione nadzieje i fiasko przedsięwzięć zawodowych.

G jak grzmot

Słyszeć nad sobą – sukces, sława pieniądze, a na dodatek zadasz bobu wrogom, którzy do tej pory mieli nad tobą przewagę.

M jak mgła

Zagubienie we mgle – twoje sprawy idą we właściwym kierunku, ale – zaskoczenie – inaczej niż planujesz! Mgła widziana z oddali to niepomyślny znak, oznaczający nieporozumienia, w których każda ze stron będzie uparcie obstawała przy swoim; porozumienie niemożliwe.

Ś jak śnieg

Dla dziewczyn to oznaka, że wkrótce włożą welon. Burza śnieżna – nadejdą zmiany o charakterze rewolucyjnym, ale w przeciwieństwie do wydarzeń historycznych, będą miały dobry skutek.

T jak tęcza

Zdrowie się polepszy, finanse też będą napawać optymizmem. Może się też zdarzyć, że pokocha cię ktoś, kto znacznie przewyższa cię wiedzą, stanowiskiem i pozycją społeczną.

T jak trzęsienie ziemi

Zachowaj czujność – pojawi się rywal w miłości, piękniejszy, zamożniejszy i bardziej przebojowy od ciebie. Musisz zmobilizować wszystkie swoje siły do walki.

W jak wiatr

Przywieje ci wiadomości. Łagodny wietrzyk – znakomite, wichura – niepomyślne.

Z jak zaćmienie

Ktoś z twoich bliskich będzie miał kłopoty, których ty będziesz sprawcą!

Z jak zorza polarna

Zorza polarna widziana we śnie jest symbolem niezwykłych, a czasem wręcz magicznych wydarzeń w życiu. Oznacza przełom, początek nowego etapu lub ważne duchowe odkrycie. Zjawisko to może również wskazywać na poszerzenie horyzontów i otwarcie się na nowe możliwości, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Przyciąga pozytywne zmiany oraz inspirację, a jej obecność w snach jest niemal zawsze wróżbą pomyślności i duchowego rozkwitu.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?