Sennik. Co oznaczają koszmary? Poznaj znaczenie koszmarnych snów!

2024-05-30 5:54

Złe sny to zwykle fantastyczna wróżba! Czeka cię miłość, powodzenie i dobrobyt! Czasem kłopoty, ale dzięki wrodzonemu sprytowi i dobrej gwieździe przekujesz je na sukces. Ale uwaga - koszmary mogą być też sygnałem od organizmu, który mówi: nie pracuj tyle, zwolnij, odpręż się! Co jeszcze oznaczają koszmarne sny?

Sennik. Co oznaczają koszmary? Poznaj znaczenie koszmarnych snów!

i

Autor: Getty Images

C jak ciemność

Bezdenna, straszna ciemność, która cię wciąga i pochłania – to znak, że czas do lekarza wziąć receptę na proszki uspokajające lub przynajmniej regularnie pić melisę: jesteś niespokojny i to odbija się w nocy. Może być też oznaką wyrzutów sumienia – to kara za wyrządzone komuś krzywdy! Wynagrodzisz je, a miną ciemne koszmary.

C jak cierń

Przedzierasz się nocami przez ciernie, które szarpią ubranie i ranią do krwi? Najpierw spotka cię porażka, którą jednak sprytnie przekujesz w sukces!

C jak cmentarz

Stare groby, trupy odsuwające nagrobne płyty, obrzędy dziadów... Wszystko OK., ktoś ci bliski wróci do zdrowia!

D jak duch

Zły duch, który powoduje śmiertelne przerażenie to... organiczna reakcja organizmu na zbyt obfitą kolację, lekarstwa lub alkohol. Taki sen niczego nie oznacza! No, chyba że uda ci się we śnie ducha okiełznać i namówić na rozmowę – wtedy spodziewaj się, że ktoś przyniesie ci pociechę w kłopotach.

E jak egzekucja

Śnisz, że stoisz przed plutonem egzekucyjny, wstępujesz na szubienicę lub gilotynę? Pada strzał, zaciska się pętla, opada ostrze... Budzisz się z krzykiem! Nie bój się, to oznacza, że osiągniesz sukces i sławę!

G jak głód

We śnie umierasz z głodu, czujesz jak twoje ciało kurczy się,  wysusza się i rozpada w pył? W rzeczywistości czeka cię dobrobyt i tyle dobrego jedzenia, że już teraz powinieneś pomyśleć o karnecie na siłownię.

G jak grób

Jeśli we śnie zostałeś pogrzebany żywcem, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – czeka cię bogactwo i wielka miłość.

J jak jaskinia 

Dzikie stwory wypełzające z ciemnej, wilgotnej jaskini – odkryjesz mroczną tajemnicę. Jeśli błądzisz w strasznej jaskini oznacza to, że ktoś rozsiewa na twój temat plotki.

K jak kamieniołom

Niewolnikiem w kamieniołomie być – pieniądze popłyną szerokim strumieniem, dojdzie za to do nieporozumień z partnerem. 

K jak opuszczona kaplica

Zły znak! Nieczyste sumienie cię dręczy, a niedługo okryjesz się niesławą.

K jak kruk

Kracze na złą wróżbę – ktoś chce ci poderwać chłopaka/dziewczynę, oszukać, zdradzić.

M jak morderca lub morderstwo

Śnisz, że ktoś się nad tobą pastwi, a potem zabija? Dobrze! Dostaniesz zastrzyk pieniędzy.

O jak otchłań

Stać na krawędzi – niebezpieczeństwo, któremu można zapobiec tylko przez błyskawiczne działanie. Spadać w bezdenną otchłań – ktoś w najbliższej rodzinie wyrządzi ci niezamierzoną krzywdę.

S jak szaleniec z siekierą

Ganiasz we śnie ludzi z ostrym narzędziem w ręku? To bardzo dobrze, bo oznacza, że jesteś osobą pogodnego usposobienia, która otoczona jest gotowymi zawsze pomóc przyjaciółmi.

W jak wilkołak

Sen, w którym spotykasz wilkołaka lub sam się nim stajesz, może być przerażający, ale niesie ze sobą ważne przesłanie. Przemiana w wilkołaka symbolizuje odzyskanie kontroli nad dziką, instynktowną stroną twojej natury, której dotąd nie udało ci się okiełznać. Spotkanie z wilkołakiem może sugerować, że wkrótce staniesz przed trudnym wyborem, który wymaga od ciebie odwagi i zdecydowania. To także zapowiedź nadchodzących zmian, które mogą być nieuniknione, ale przyniosą ze sobą nowe możliwości i doświadczenia.

QUIZ. Co wiesz o znakach zodiaku? Tylko najlepsi zgadną wszystkie odpowiedzi

Pytanie 1 z 15
Co oznacza nazwa zodiak?