SEN O MGLE SENNIK i ZNACZENIE SNÓW. Co oznacza mgła we śnie, jak śni mi się mgła?

2024-05-31 23:59

Jakie znaczenie ma sen o mgle? Niektórzy nie przywiązują wagi do snów i np. do mgły we śnie. Są dla nich tylko majakami, w których nie należy się doszukiwać jakiegokolwiek sensu. Inni zaś uważają, że pojawiające się w marzeniach sennych obrazy przekazują cenne informacje na temat naszego stanu psychicznego. Rozszyfrujmy jeden z nich - mgłę.

SEN O MGLE SENNIK i ZNACZENIE SNÓW. Co oznacza mgła we śnie, jak śni mi się mgła?

i

Autor: Getty Images

Każdy zdrowy człowiek śni co noc, nawet jeśli tego nie pamięta. Im bliżej poranka, tym więcej śnimy, ponieważ w drugiej połowie nocy dominuje faza snu REM (Rapid Eye Movements, czyli szybkich ruchów oczu), w której występują marzenia senne. Zdaniem neurologów są one produktem ubocznym działań mózgu, który w fazie REM uruchamia połączenia między neuronami nie wykorzystywanymi w ciągu dnia, aby nie zaniknęły.  Dla innych  są one informacjami płynącymi z naszej podświadomości, których znaczenie można rozkodować, posługując się leksykonem symboli sennych, czyli sennikiem.

Według sennika mgła oznacza, że czujemy się niepewnie w jakiejś sytuacji, wątpimy w samych siebie, bo mamy za małą wiedzę o sobie. Działając, zachowujemy się tak, jak byśmy stąpali w gęstej mgle - nie wiemy, czy idziemy w dobrym kierunku. Czasami jednak mgła może oznaczać zupełnie coś innego - zamiar zmylenia kogoś, przedstawienia czegoś w fałszywym świetle, który skrzętnie ukrywamy w podświadomości.. 

Nie brak w senniku interpretacji także innych zjawisk atmosferycznych. Widok deszczu oznacza, że za rzadko pozwalamy dojść do głosu emocjom, oberwanie chmury ostrzega przed  niekontrolowanym nadmiarem emocji, natomiast mżawka symbolizuje odprężenie i wewnętrzny spokój. Wiatr wiejący w twarz ostrzega przed trudnościami w realizacji zamierzeń, w  plecy - że nasze działania szybko uwieńczone będą sukcesem.

Wichura może być oznaką wstrząsu psychicznego, spowodowanego traumatycznymi przeżyciami, lub zepchniętych głęboko w podświadomość lęków, śnieg zaś ostrzega nas przed tłumieniem uczuć.   

Istnieje jednak jeszcze wiele innych symboli sennych, które sennik interpretuje na różne sposoby. Na przykład pojawienie się w snach węży może zwiastować zdradę lub nieuczciwość bliskiej osoby, ale może także symbolizować transformację i odnowę, nawiązując do procesu linienia węża. Zobaczenie ptaków w marzeniach sennych często wiąże się z potrzebą wolności i pragnieniem wyzwolenia się od ograniczeń. Sny o upadku mogą odzwierciedlać uczucia utraty kontroli nad pewnymi aspektami życia lub lęk przed porażką. Woda w snach, zależnie od jej stanu, może symbolizować nasze emocje - spokojne i czyste wody sugerują spokój ducha, a wzburzone morze może wskazywać na wewnętrzne konflikty. Nawet prozaiczne przedmioty, takie jak klucze, mogą mieć swoje znaczenie, symbolizując nowe możliwości lub odkrycie tajemnic. Senniki oferują interpretacje dla praktycznie każdego elementu, który może pojawić się w naszych snach, otwierając przed nami szerokie pole do analizy i zrozumienia siebie oraz otaczającego nas świata.

QUIZ. Co wiesz o znakach zodiaku? Tylko najlepsi zgadną wszystkie odpowiedzi

Pytanie 1 z 15
Co oznacza nazwa zodiak?