SEN O GRZYBACH SENNIK. Co znaczy, gdy śnią mi się grzyby? ZNACZENIE SNÓW

2024-05-29 5:20

Co oznacza jak śnią mi się grzyby? W snach pojawiają się rozmaite rzeczy i zwykle nie przywiązujemy do tego większej wagi. Niepokoimy się jednak, kiedy kilka razy z rzędu śni nam się to samo, na przykład grzyby. Co oznacza obecność grzybów w naszych snach?

SEN O GRZYBACH SENNIK. Co znaczy, gdy śnią mi się grzyby? ZNACZENIE SNÓW

i

Autor: Getty Images

Wszystkie sny są projekcją naszego umysłu. Niektóre osoby podchodzą do tego z ezoterycznej perspektywy nadając snom, według tradycyjnych wierzeń, ezoteryczne znaczenie. Tak robili nasi przodkowie, którzy nie rozumieli istoty umysłu i interpretowali pojawiające się w snach wizje jako przesłanie od istot z innej rzeczywistości. Tymczasem w snach materializują sie nasze własne nieuświadomione myśli, pragnienia i lęki. Dzieje się to w sposób symboliczny. To znaczy pojawiające się w nich osoby czy przedmioty są przejawem/symbolem/twarzą jakieś emocji czy zjawiska. Są często najprostszym, choć nie do końca oczywistym z nim skojarzeniem. Spadanie we śnie symbolizuje na przykład silny lęk przed porażką w codziennym życiu, a sny, które dzieją sie na lotniskach czy dworcach mogą być wyrazem podświadomej chęci wyjazdu, ucieczki, zmiany w naszym życiu.

Co jednak mogą symbolizować grzyby?

Przede wszystkim kojarzą się one nam z jesienią. Niemal każde dziecko, które ma narysować jesień, pokoloruje drzewa na swoim rysunku na żółto, a pod nimi narysuje borowika czy muchomora. Grzyby w snach mogą więc być wyrazem naszego niepokoju związanego ze zbliżaniem się jesieni, chęcią zatrzymania lata na dłużej, nawet na zawsze.

Grzyby to także istoty żywe, nienależące ani do świata roślin ani zwierząt. Są osobnym, zepchniętym  na margines ekosystemów królestwem, które jest przez nas najmniej poznane. Wydają się przez to nieco niezwykłe i tajemnicze. Pojawianie się ich w snach może oznaczać, ze intryguje nas jakiś sekret. Być może na co dzień trapi nas jakaś zagwozdka i ten niepokój daje o sobie znać podczas snu?

Wiele osób było też w dzieciństwie przestrzeganych przed trującymi grzybami. Często trudno odróżnić je od tych jadalnych, więc rodzice na wszelki wypadek zabraniają dzieciom zbierania jakichkolwiek grzybów. Przez to grzyby mogą nam się jednoznacznie kojarzyć z trucizną. Jeśli czujemy podskórnie, że do naszego życia wkrada się jakieś zagrożenie to pojawiające się w snach trujące grzyby mogą być tego zwiastunem.

Poza tymi ogólnymi wyjaśnienia mogą być też nasze własne, osobiste. Może dawno temu przeżyliśmy na grzybobraniu (czy nawet po prostu jesienią) jakąś przygodę, która coś w nas zmieniła? Może to zdarzenie wciąż w nas siedzi, nie daje spokoju i to jest właśnie ten powód, dla którego śnią nam się grzyby

Grzyby w snach mogą również wskazywać na proces duchowego i osobistego wzrostu. W świecie rzeczywistym grzyby rosną szybko i często w miejscach bogatych w materię organiczną, co może symbolizować przemianę i odnowę. W związku z tym, na poziomie psychologicznym, pojawienie się grzybów w snach może sugerować, że przechodzimy przez okres intensywnych zmian, wzrastamy duchowo bądź rozwijamy nowe aspekty naszej osobowości. W zależności od kontekstu snu, grzyby mogą również symbolizować ukrytą wiedzę czy mądrość, do której nie mamy jeszcze pełnego dostępu, ale która powoli zaczyna się ujawniać. Innymi słowy, grzyby w naszych snach mogą być znakiem, że nasza podświadomość przetwarza głębokie, wewnętrzne zmiany i przygotowuje nas na nowy etap w życiu.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?