Przepowiednie. Co przewidziała błogosławiona siostra Elena Aiello?

2024-06-02 3:36

Siostra Elena Aiello była mistyczką. W wieku 38 lat zaczęła doświadczać stygmatów i objawień. Mówimy, co w swoich objawieniach zobaczyła siostra Elena Aiello.

Przepowiednie. Co przewidziała błogosławiona siostra Elena Aiello?

i

Autor: Getty Images

Siostra Elena miała cierpieć jak Chrystus

Siostra Elena Aiello miała objawienia Matki Boskiej, Jezusa Chrystusa, św. Franciszka z Paoli, św. Rity i wielu innych świętych. Od 1925 roku w każdy Wielki Piątek na jej rękach, boku i stopach pojawiały się stygmaty. Gdy pojawiły się po raz pierwszy, wtedy siostrze Elenie objawił się Jezus Chrystus, który ostrzegł ją, że będzie cierpiała za wielu grzeszników. Zobacz, jakie jeszcze objawienia dotknęły siostrę Elenę?

Pod wpływem chrystusowych objawień Elena założyła zakon

Życie zakonne siostry Eleny rozpoczęło się służbą u sióstr Przenajdroższej Krwi, podczas której Elena doznała poważnego wypadku. Wtedy to za wstawiennictwem św. Rity siostra Elena została cudownie uzdrowiona i zaczęła doświadczać doznań mistycznych związanych z Męka Pańsą. Pod wpływem owych widzeń Elena wraz z przyjaciółką Luigią Mazza założyła Instytut Sióstr Najmniejszych od Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa, który po II wojnie światowej przemianowano na zgromadzenie zakonne.

Co w swoich objawieniach zobaczyła siostra Elena?

W jednym z objawień siostra Elena ujrzała Matkę Boską, która słowami „ Dużo mówi się o pokoju, ale cały świat wkrótce będzie w stanie wojny i ulice będą zabarwione krwią” przepowiedziała krwawe rewolucje, głód, epidemię, powodzie. Zgodnie z zapisem przepowiedni siostry Eleny, Matka Boska miała ostrzec ludzkość, że Bóg za nieposłuszeństwo i grzechy ludzi ześle na nich śnieżny sztorm, który zgładzi większą część ludzkości.

W innym objawieniu Maryja przepowiedziała ekspansję Rosji na wszystkie europejskie narody, zwłaszcza Włochy. Wielka rewolucja oczyści Rzym z nieczystości a Rosję pochłonie ogrom ognia. Maryja ukazała Elenie ogromne pole, pokryte ogniem, w którym tonęły dusze. Maryja przestrzegła Elenę, że jeśli ludzie nie wrócą na bożą ścieżkę, niektóre narody zostaną zniszczone, inne oczyszczone z win.

W miarę upływu czasu siostra Elena Aiello coraz częściej stawała się obiektem zainteresowania licznych pielgrzymów, którzy licznie przybywali do jej zgromadzenia z nadzieją na uzdrowienie i duchową odnowę. W otoczeniu jej osoby powstawało wiele relacji o cudach i łaskach, które miały mieć miejsce dzięki jej wstawiennictwu. W 1959 roku, podczas jednej z wizji, Jezus miał przekazać siostrze Elenie, że jej cierpienie przynosi ulgę duszom w czyśćcu oraz przyczynia się do nawrócenia grzeszników. W swoich notatkach zapisała także przepowiednię o przyszłym papieżu, który zmierzy się z wielkimi trudami i prześladowaniami, ale ostatecznie poprowadzi Kościół ku odrodzeniu. Zgromadzenie prowadzone przez Elenę rozszerzyło swoją działalność charytatywną, otwierając liczne sierocińce, szkoły i szpitale. Siostra Elena została beatyfikowana przez papieża Benedykta XVI w 2011 roku, a jej życie nadal inspiruje wielu wiernych na całym świecie.

Quiz skojarzeniowy. Wybierz odpowiedź, która nie pasuje

Pytanie 1 z 10
Co tutaj nie pasuje?