Przepowiednie. Co przewidział Wolf Messing? DZIEŃ WYBUCHU WIELKIEJ WOJNY

2024-05-30 8:56

Hipnotyzer Wolf Messing w 1937 r. w warszawskim teatrze powiedział, że Hitler odwracając się na Wschód, złamie sobie kark. Przepowiedział, że Hitler zginie. To proroctwo cytowały wszystkie europejskie gazety. Wolf Messing przepowiedział dzień wybuchu wielkiej wojny. Poznaj przepowiednie tajemniczego hipnotyzera!

Przepowiednie. Co przewidział Wolf Messing? DZIEŃ WYBUCHU WIELKIEJ WOJNY

i

Autor: Getty Images

Od cyrku do łask Stalina

Wolf Messing urodził się 1899 r. w biednej żydowskiej rodzinie w Górze Kalwarii. Dzieciństwo spędził wędrując z cyrkami po Polsce, gdzie nauczył się sztuki hipnotyzowania. Ponoć jego sława już wtedy wzbudziła podziw samego Alberta Einsteina. Za wypowiedziane proroctwo odnośnie śmierci Hitlera, Niemcy wyznaczyli 200 tysięcy nagrody za jego głowę. Wytropiony przez gestapo Messing, wykorzystał hipnotyzujące zdolności i dzięki temu udało mu się zbiec z aresztu. Udał się do ZSRR, gdzie w krótkim czasie stał się ulubieńcem Stalina. Zmarł w Moskwie, jego ciało spoczywa obok żony na Cmentarzu Wostriakowskim.

Wolf Messing przepowiedział koniec wojny

Wolf Messing zasłynął nie tylko dzięki proroctwu zapowiadającemu śmierć Hitlera. Znana jest również przepowiednia wieszcząca koniec II wojny światowej. Wolf Messing w 1940 r. doznał wizji, w której radzieckie czołgi zalewają ulice Berlina. Współcześni nie mogli uwierzyć w słowa hipnotyzera, ponieważ w tym okresie obowiązywał pakt Ribbentrop – Mołotow i nic nie wskazywało na pogorszenie stosunków między dwoma państwami. W swojej przepowiedni Messing posunął się jeszcze dalej, określając dokładnie datę końca wojny – maj 1945 r.

Wolf Messing przewidział śmierć wielu osób

Oprócz śmierci Hitlera, Messing przewidział też śmierć swojej żony. Gdy lekarze wykryli u niej opuchliznę gruczołu mlecznego przekonywali, że wyzdrowieje. Messing trafnie określił dzień jej śmierci. W swoich wizjach zobaczył tez tragiczną śmierć kosmonautów Władimira Komarowa i Jurija Gagarina.

W dzień po jubileuszowym wieczorze Wolfa Messinga (świętował 65 lat) został odwieziony do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. Hipnotyzer już dzień wcześniej wiedział, że jest chory, jednak nie chciał zawieść zgromadzonych widzów. Na szpitalnej sali leżał w towarzystwie młodego chłopca, atlety. Podczas odwiedzin przyjaciółki Tatiany, zwierzył się jej ze swojego proroctwa. Powiedział, że lekarze przewidują jego rychłą śmierć, tymczasem to młody chłopak umrze. Gdy Tatiana odwiedziła Messyna nazajutrz, okazało się, że przepowiednia spełniła się – atleta zmarł, a Messing wyzdrowiał.

Messing jako doradca Stalina

Wolf Messing, dzięki swoim niezwykłym zdolnościom, stał się nie tylko ulubieńcem Stalina, ale również jego doradcą w wielu strategicznych decyzjach. Messing był konsultowany w sprawach dotyczących bezpieczeństwa państwa, a jego predykcje były brane pod uwagę w trakcie planowania operacji wojskowych. Zaufanie, jakim darzył go Stalin, było tak wielkie, że Messing miał bezprecedensowy dostęp do najwyższych kręgów władzy ZSRR. Istnieją również teorie, że Wolf Messing pomagał w demaskowaniu szpiegów oraz przewidywaniu posunięć wrogów ZSRR, co znacząco wpływało na politykę wewnętrzną i zewnętrzną radzieckiego państwa. Jego współpraca z reżimem sowieckim sprawiła, że zyskał on status jednej z najbardziej zagadkowych postaci XX wieku.

Quiz skojarzeniowy. Wybierz odpowiedź, która nie pasuje

Pytanie 1 z 10
Co tutaj nie pasuje?