Przepowiednie. Co przewidział „Czarny Pająk”?

2024-05-30 4:27

Proroctwa „Czarnego Pająka” pochodzą z XVI wieku i dotyczą m.in. utworzenia USA, rewolucji francuskiej, zabójstwa Kennedy’ego. Do dziś nie wiadomo, kto skrywał się pod pseudonimem czarnego pająka. Sprawdź, co jeszcze przewidział tajemniczy „Czarny Pająk”?

Przepowiednie. Co przewidział „Czarny Pająk”?

i

Autor: Getty Images

Przepowiednie „Czarnego Pająka” potępił Kościół

Teksty proroctw „Czarnego Pająka” pochodzą z XVI wieku, a na popularności zyskały w następnym stuleciu w Bawarii i jej okolicach. Niestety, proroctwa „Czarnego Pająka” potępiły władze kościelne, przez co znaczna ich część uległa zniszczeniu. Dlaczego przepowiednie uznano za inspirowane Szatanem? Mówimy, co wieścił „Czarny Pająk”.

Co przepowiedział „Czarny Pająk”?

Przepowiednie „Czarnego Pająka” dotyczyły zarówno bliskiej, jak i dalekiej przyszłości. Wizjoner przepowiedział ścięcie Karola I Angielskiego w 1649 roku, rewolucję francuską z 1789 roku, rewolucję październikową z 1917 roku (którą określił słowami „wielka pożoga”) obydwie wojny światowe (nazwał je deszczem krwi) pontyfikat Jana Pawła II, zabójstwo prezydenta USA Johna Kennedy’ego oraz wojnę Jom Kippur w 1973 r.

Sporo miejsca w przepowiedniach „Czarnego Pająka” zajmuje utworzenie Stanów Zjednoczonych. Wizjoner opisał wędrówkę angielskich kolonistów, którzy przybyli w okolice dzisiejszego Plymouth (stan Massachusetts). 4 lipca 1776 roku, czyli w dniu uchwalenia Deklaracji Niepodległościowej, „Czarny Pająk” określił powstanie USA jako czas narodzin wielkiego narodu „ na wygwieżdżonym dywanie”, który symbolizuje oczywiście flagę Stanów Zjednoczonych.

Hitlera, Mussoliniego i Stalina jasnowidz opisał jako „trzy wygłodniałe wilki zapuszczające się w las światła ze swymi trzema krwawymi hordami”. „Czarny Pająk” przewidział też upadek i śmierć Hitlera. Słowa „ wilcza nora obrócona będzie w kupę gruzów, które rozetnie miecz” są aluzją okoliczności śmierci nazistowskiego przywódcy. Wspomniane gruzy symbolizują zniszczenie Berlina, natomiast miecz można odnieść do podzielone na wschodnią i zachodnią część Niemcy.

Według „Czarnego Pająka” 7 czerwca 3017 roku nastąpi koniec świata. Wtedy bowiem w Ziemię uderzy inna planeta.

Pomimo potępienia przez Kościół i zniszczenia wielu zapisów, proroctwa „Czarnego Pająka” zachowały się w formie odpisów i notatek tworzonych przez entuzjastów i badaczy. Niektóre z nich były przechowywane w bibliotekach prywatnych kolekcjonerów oraz w archiwach regionalnych. W XX wieku, wraz z postępem technologicznym, niektóre z tych tekstów zostały poddane digitalizacji, co pozwoliło na ich dalsze badanie i interpretację. Przy tej okazji odkryto również wzmianki o innych, mniej znanych przepowiedniach, które dotyczyły przyszłych wynalazków technologicznych, takich jak "latające wozy" (interpretowane jako współczesne samoloty) oraz "świetliste tkaniny przesyłające myśli" (uważane za metaforę internetu). Te proroctwa, mimo że nie były tak spektakularne jak te dotyczące wielkich wojen czy upadku dyktatorów, przyczyniły się do rosnącego zainteresowania postacią „Czarnego Pająka” wśród współczesnych interpretatorów proroctw historycznych.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?