Przepowiednie. Co przepowiedziała „Podlasianka”?

2024-05-30 13:43

„Podlasianka” to pseudonim anonimowej, warszawskiej wizjonerki, znanej m.in. z przepowiedni dotyczącej końca świata. Znaczna część proroctw „Podlasianki” spełniła się. Mówimy, co przepowiedziała „Podlasianka”.

Przepowiednie. Co przepowiedziała „Podlasianka”?

i

Autor: Getty Images

Przewidziała oblężenie Warszawy

„Podlasianka” zasłynęła wizją z 1932 roku, w której zobaczyła oblężenie Warszawy z 1939 r., zburzenie stolicy i klęskę Niemców. W tym samym czasie wizjonerka przepowiedziała trzecią wojnę światową. Według Podlasianki to ludy azjatyckie sprowokują Europę do wojny. Walkę tytanów zakończy pokój. Poznaj pozostałe przepowiednie „Podlasianki”.

Warszawa stolicą Europy

Również w 1932 r. do „Podlasianki” przemówił Jezus, wieszcząc wizję przyszłości Europy. Syn Boży zapowiedział, że kontynent europejski przerodzi się w tak zwane Stany Zjednoczone Europy ze stolicą w Warszawie, która obok Paryża i Tokio stanie się największym miastem świata. Jezus głosił, że to nie w rękach Germanów znajduje się przyszłość Europy, a Słowian. Najważniejsza misja przypadnie Polsce, która ma stać się wzorem do naśladowania dla innych europejskich narodów.

Część badaczy interpretacji przepowiedni dopatruje się w powstaniu Unii Europejskiej. Przewodnię rolę Polaków w zjednoczeniu Europy można odnieść do prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, która sprawujemy od 1 lipca 2011 r.

Wizja końca świata

„Podlasianka” miała również wizję dotyczące końca świata. Czasem słyszała ludzkie jęki, czasem widziała przeraźliwe cierpienia. Podczas czytania Apokalipsy św. Jana, ukazał jej się Anioł. Ostrzegł „Podlasiankę”, że wiele przepowiedni zawartych w tekście św. Jana spełni się w jej czasach. Dlatego też do końca swojego życia, wizjonerka uparcie obstawała przy dwóch scenariuszach końca świata. Pierwszy z nich zakładał trzecią wojnę światową i zagładę ludzkości. W drugim scenariuszu „Podlasianka” nawoływała o pokutę i skruchę ludzkości, dzięki czemu nastaną czasy szczęśliwości, a koniec świata nastąpi o wiele później.

Dziedzictwo i wpływ przepowiedni "Podlasianki"

Mimo że nie wszystkie przepowiednie "Podlasianki" doczekały się realizacji w przewidziany sposób, jej wizje i przepowiednie znalazły miejsce w kulturze i świadomości wielu ludzi. Wielu współczesnych badaczy i entuzjastów ezoteryki uważa jej wizje za inspirujące wskazówki dotyczące przyszłości i losów świata. Istnieją również szkoły myślenia, które interpretują jej przepowiednie w świetle globalnych wydarzeń XX i XXI wieku, takie jak zmiany geopolityczne, rozwój technologiczny i zmiany klimatyczne. Ważnym elementem dziedzictwa "Podlasianki" są także jej wezwania do duchowego przebudzenia i refleksji nad kondycją ludzkości, które obecnie zyskują na znaczeniu w kontekście globalnych wyzwań, takich jak kryzysy ekologiczne czy dążenie do pokoju na świecie. Jej wizje inspirują do poszukiwania w głębszej duchowości odpowiedzi na współczesne problemy, jako alternatywę dla konwencjonalnych metod ich rozwiązywania.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?