Przepowiednie. Co przepowiedziała Baba Wanga?

2024-05-30 4:35

Niewidoma Baba Wanga przewidziała m.in. śmierć Stalina i atak na Word Trade Center. Co jeszcze przepowiedziała bułgarska wizjonerka? Poznaj przepowiednie zmarłej w 1996 roku jasnowidzki - Baby Wangi.

Przepowiednie. Co przepowiedziała Baba Wanga?

i

Autor: Getty Images

W Bułgarii niewidomą wizjonerkę nazywano Babą Wangą

Prawdziwe imię i nazwisko wizjonerki to Wangelia Pandera Dimitrowa, jednak W Bułgarii zasłynęła jako Baba Wanga. Urodziła się w Strumicy, większość życia spędziła w mieście Petricz. Jej życiorys opiewa w wiele znaków zapytania.

Najwięcej kontrowersji budzi początek ślepoty. Jedna z wersji głosi, że straciła wzrok za młodu, na skutek porwania przez huragan. Rzucona o ziemię, na zawsze straciła wzrok.

Dar jasnowidzenia odkryła podczas II wojny światowej. Wtedy to trafnie przewidywała losy bliskich jej osób. Swoje cudowne zdolności jasnowidzenia Baba Wanda tłumaczyła kontaktowaniem się z istotami pozaziemskimi. Bardzo często nazywała je „trzecim okiem”. Podobno 8 kwietnia 1942 r. jej rady zasięgnął także bułgarski car Borys III.

Baba Wanga zmarła 11 sieprnia 1996 r. pozostawiając po sobie wiele trafnych przepowiedni.

Baba Wanga przepowiedziała ważne wydarzenia polityczne

Sławę niewidomej Bułgarce przyniosły trafne przepowiednie związane z życiem politycznym Europy i świata. To właśnie Baba Wanga przewidziała upadek ZSRR, katastrofę w Czarnobylu. Zapowiedziała też dojście do władzy Adolfa Hitlera i początek II wojny światowej. Jej wizję zawierały śmierć Stalina i wygraną w wyborach Borysa Jelcyna. Baba Wanga bezbłędnie określiła też datę ataku na Word Trade Center.

W 2010 r. wizjonerka wieściła początek III wojny światowej, którą miał zacząć atak nuklearny. Udało się jej również przewidzieć zatonięcie atomowego okrętu Kurs (2008 r.), w wyniku czego śmierć poniosło 118 pasażerów.

Baba Wanda wieściła koniec świata w 3797 r.

Przepowiednie Baby Wandy sięgały kolejnego tysiąclecia. W swoich wizjach zobaczyła Armagedon, który miał wydarzyć się w 3797 r. Tego dnia, zdaniem wizjonerki, ludzie opuszczą Ziemię na statkach kosmicznych. Owa przepowiednia jest tym bardziej zdumiewająca, że ten sam rok w wizji Nostradamusa uchodzi za „dzień końca”.

Wykorzystując popularność i wiarę w jej zdolności, Baba Wanga stała się postacią kultową nie tylko w Bułgarii, ale również na całym świecie. Jej dom w Petriczu przekształcono w muzeum, które przyciąga wielu turystów i badaczy zainteresowanych jej życiem oraz przepowiedniami. Nie tylko jej wizje, ale również sposób, w jaki zdobyła informacje, były przedmiotem badań naukowych. Współczesne badania nad psychologią percepcji i paranormalnymi zdolnościami często cytują Baby Wangę jako przypadek. Dla wielu ludzi jej przepowiednie nadal pozostają zagadką, a jej postać jest uważana za symbol intuicji i mistycznych zdolności. W kulturze popularnej Baba Wanga była również inspiracją dla licznych książek, filmów i programów telewizyjnych, które starają się zrozumieć i zinterpretować jej spuściznę.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?