Przepowiednie. Co przepowiada współcześnie żyjąca wizjonerka Usagi?

2024-06-01 16:43

Przepowiednie japońskiej wizjonerki Usagi cieszą się w Kraju Kwitnącej Wiśni niezwykle dużą popularnością. Niestety, wizjonerka przepowiada same przerażające zjawiska m.in. kataklizmy i wojny. Mówimy, co wieści współcześnie żyjąca wizjonerka Usagi.

Przepowiednie. Co przepowiada współcześnie żyjąca wizjonerka Usagi?

i

Autor: Getty Images

Usagi, choć jest już mocno sędziwą japońską wizjonerką, wciąż wieści ludzkości proroctwa. Pomimo ogromnej popularności, na jaką sobie zapracowała, jest osobą wyciszoną, stroniącą od mediów i życia publicznego. Niestety, ta legendarna już dziś wizjonerka z Kraju Kwitnącej Wiśni przekazuje ludzkości same przerażające przepowiednie.

Jaka przyszłość czeka Europę?

Przepowiednia Usagi mówi, że Europę zaleją kataklizmy i inne potworności. Według japońskiej wizjonerki ten proces już się rozpoczął. Trapionej konfliktami społecznymi Europie Zachodniej coraz trudniej zapanować nad rosnącą w siłę emigracją z Południa. Usagi wieści, że ulice europejskich miast zaleją Afrykańczycy, gotowi podjąć się każdej pracy.

Wizjonerka przepowiada też wielki kryzys, którego początek możemy obserwować już teraz. Zdaniem Usagi jednak wyrządzi on kolosalne szkody w zjednoczonej Europie, doprowadzi do dezintegracji i spowoduje zmianę strategii obronnej Stanów Zjednoczonych. Japońska wizjonerka przekonuje, że USA wyjdą z NATO. Po tym wydarzeniu Europę zaczną nękać przybysze narodowości islamskiej. W krajach środkowo-europejskich rozpoczną się krwawe wojny narodowe, do tej pory będące domeną Azji i Południa Europy.

Jaką przyszłość Usagi wieści światu?

Zgodnie z przypowieścią japońskiej wizjonerki na świecie zostaną tylko dwa spokojne regiony. Pierwszym z nich ma być Australia i jej okoliczne wyspy. Usagi głosi, że to właśnie tam narodzi się nowa cywilizacja, stroniąca od innowacyjnych rozwiązań technologicznych, massmediów itd. Drugą ostoją spokoju ma być Ameryka Południowa.

Usagi przewiduje również, że współczesne technologiczne innowacje, które są obecnie motorem napędowym światowej gospodarki, będą jednocześnie przyczyną globalnego chaosu. Japońska wizjonerka ostrzega przed szeroko zakrojonymi cyberatakami, które mają zdestabilizować systemy informatyczne kluczowych instytucji finansowych i rządowych na całym świecie. Według jej proroctw, te ataki zdołają przekroczyć granice państw i kontynentów, wywołując niespotykany wcześniej globalny kryzys zaufania w nowoczesne technologie. Usagi zwraca uwagę na znaczenie budowania alternatywnych systemów bezpieczeństwa oraz rozwijania niezależnych źródeł energii, które mogą stać się kluczowymi elementami w przetrwaniu przyszłych pokoleń. W kontekście tych ostrzeżeń, wizjonerka zachęca społeczności do powrotu do bardziej tradycyjnych form życia, podkreślając wartość samoorganizacji lokalnych społeczności i ich samowystarczalności w obliczu nadchodzących kataklizmów.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?