Przepowiednie. Co kryje Trzecia Tajemnica Fatimska?

2024-05-28 23:47

Matka Boska trzykrotnie objawiła się trójce dzieci w Fatimie. Podczas ostatniego objawienia tj. w lipcu 1917 r. Maryja przekazała Łucji specjalne orędzie, które stało się jednym z najbardziej strzeżonych tajemnic watykańskich. Mówimy, co kryje Trzecia Tajemnica Fatimska.

Przepowiednie. Co kryje Trzecia Tajemnica Fatimska?

i

Autor: Getty Images

Tajemnicze orędzie

13 maja, 13 czerwca oraz 13 lipca 1917 r. w Fatimie, 10-letniej Łucji, 9-letniemu Franciszkowi i 7-letniej Hiacyncie objawiła się Matka Boska. Najważniejsze i najsłynniejsze orędzie Maryja wygłosiła podczas trzeciego objawienia – zapisało się ono w historii jako Trzecia Tajemnica Fatimska. W 1953 r. Łucja przekazała spisane i zapieczętowane orędzie biskupowi diecezji Leiria. Zgodnie z wolą Maki Boskiej, orędzie miało zostać odczytane dopiero po 1960 r. Ówczesny papież, Pius XII po otwarciu orędzia popadł w przerażenie, przekazał je Świętemu Oficjum i zakazał udostępniania informacji na jego temat. Treść przepowiedni wstrząsnęła również jego następcą – Pawłem VI. Co zawierało tak doszczętnie skrywane orędzie?

Orędzie zakończyło zimną wojnę

Orędzie zapowiadało straszliwe kary, jakie dotkną ludzkość. Paweł VI, władający Kościołem w dobie kryzysu kubańskiego, postanowił wykorzystać orędzie jako instrument budowana pokoju na świecie. Prezydent USA John Kennedy, przywódca radziecki Nikita Chruszczow oraz premier Wielkiej Brytanii Harold Wilson zapoznali się z treścią Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, po czym podpisali układ o zawarciu pokoju i zamrożeniu wyścigu zbrojeń.

„Biskup ubrany na biało upadnie na ziemię”

Orędzie Matki Boskiej skrywało w sobie wiele przerażających wizji. 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Watykanie zamachowiec Ali Agca postrzelił Jana Pawła II. Następnego dnia, gdy papież ocknął się po operacji, był pewien, że życie zawdzięcza Matce Bożej. Zarządał, by dostarczono mu tekst tajemnicy. Wtedy Jan Paweł II zrozumiał, że św. Łucja w fatimskim orędziu w słowach „biskup ubrany na biało upadnie na ziemię pod gradem pocisków” przepowiedziała zamach na jego życie.

Wojny i kataklizmy

Dalsza treść Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej mówi o wojnach. Matka Boska przewidywała ekspansję Chin, które napadną na Rosję. Niemcy zjednoczą się z USA w obronie przed natarciem Chińczyków. Rosja odrodzi się i zaatakuje Europę Zachodnią. Polska, Czechy i Słowacja wspólnie stawią opór Niemcom. Dopiero gdy Rosjanie dojdą do Atlantyku, zaatakuje ich Ukraina. W walce ucierpią Szwecja, Szwajcaria, Litwa. Amerykanie zaatakują Irak, na Kaukazie wybuchnie powstanie, które obejmie też Turcję, na którą ruszą Anglicy. Jedynym narodem, którego uchroni opatrzność boża będzie Polska.

Oznaką nieposłuszeństwa ludzi będą kataklizmy, które ugaszą wojnę. Trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, zaburzenia atmosferyczne, huragany, powodzie dotkną szczególnie krańce Europy i obie Ameryki.

Dalsze losy Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej

W 2000 roku papież Jan Paweł II zdecydował się na upublicznienie pełnej treści Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Dokument, przygotowany przez Kardynała Ratzingera, późniejszego papieża Benedykta XVI, zawierał interpretację wizji, w której biskup w bieli, domniemany Jan Paweł II, zostaje zaatakowany, jednak z nadejściem nowego tysiąclecia ma miejsce triumf Niepokalanego Serca Maryi. Kościół Katolicki uznał, że symbolika Trzeciej Tajemnicy jest związana przede wszystkim z prześladowaniami Kościoła w XX wieku i wezwaniem do modlitwy i pokuty. Tłumaczenie to miało również na celu uspokojenie wiernych i rozwianie niejasności narosłych wokół tajemnicy przez dekady. Pomimo ujawnienia treści, zwolennicy teorii spiskowych wciąż utrzymują, że Watykan nie ujawnił całej prawdy.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?