Jakie jest znaczenie dwunastu domów w astrologii?

2024-05-31 11:23

Poznaj tajniki astrologii, zobacz, czym jest kosmogram i jak odczytywać znaczenie tzw. domów horoskopowych. Jakie jest znaczenie dwunastu domów w astrologii?

Jakie jest znaczenie dwunastu domów w astrologii?

i

Autor: Getty Images

W profesjonalnym horoskopie urodzeniowym (przygotowywanym w oparciu o znajomość szczegółowej daty, wraz z godziną, i miejsca urodzenia)  tzw. domy horoskopowe (obszary nieba reprezentujące poszczególne obszary naszego życia) odgrywają podstawową rolę. Jest ich dwanaście. Ważne znaczenie dla odczytującego mają planety, które znajdują się w danym domu (aspekty, które wzajemnie tworzą i znaki zodiaku, którymi rządzą).

Z horoskopem urodzeniowym (zwanym też kosmogramem lub astrogramem) możemy zapoznać się na wielu stronach poświęconych astrologii, np. www.astro.com. Pamiętajmy, że jeśli chcemy, by dostępny na stronie program komputerowy wykreślił nasz własny horoskop, musimy znać dokładną godzinę urodzenia. Astrogram ma postać koła podzielonego na 12 stref (wspomnianych domów horoskopowych), którymi przyporządkowane są poszczególne dziedziny naszego życia.

I tak:

 1. Dom I określa naszą osobowość i to, jak prezentujemy się na zewnątrz.

 2. Dom II symbolizuje nasz stan posiadania

 3. Dom III związany jest z komunikacją. Reprezentuje też relacje z rodzeńswem

 4. Dom IV to nasze korzenie, pochodzenie, dom rodzinny

 5. Dom V mówi o naszej ekspresji i wszystkim związanym z twórczością

 6. Dom VI wiążemy ze zdrowiem, sytuacjami kryzysowymi, często też ze stosunkami w pracy

 7. Dom VII reprezentuje relacje i związki uczuciowe

 8. Dom VIII dotyczy spraw ostatecznych, takich jak życie i śmierć

 9. Dom IX to wiąże się z nauką, kształcienie, podróżami

 10. Dom X mówi o karierze

 11. Dim XI prezentuje nasze związki z przyjaciółmi. Mówi też o marzeniach

 12. Dom XII symbolizuje rozwój duchowy

Znając sumbolikę domów, planet i znaków zodiaku ( i umiejąc odczytać ich wzajemne powiązania) możemy, według tego, co mówi astrolgia, dowiedzieć się o tkwiącym w nas potencjale, w nawet.. przewidywać przyszłość.

Warto również zwrócić uwagę na metody analizy horoskopu urodzeniowego, które pozwalają na głębsze zrozumienie i interpretację. Jedną z takich metod jest analiza tranzytów planetarnych, które pokazują, jak obecne ruchy planet wpływają na nasze natywne położenie planet. Tranzyty mogą wskazywać na okresy wyzwań lub szans, jakie napotkamy w różnych dziedzinach życia reprezentowanych przez poszczególne domy horoskopowe. Inna metoda to solarny powrót, czyli horoskop sporządzany na moment, w którym Słońce powraca na swoją pozycję urodzeniową, co ma miejsce raz do roku. Taki horoskop pozwala ocenić, jakie tematy będą dla nas najważniejsze w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Poza tym warto zapoznać się z progresjami sekundarnymi, które biorą pod uwagę rozwój naszego życia w długoterminowej perspektywie, traktując każdy dzień po urodzeniu jako jeden rok życia. Te zaawansowane techniki astrologiczne umożliwiają kompleksową analizę i są wykorzystywane przez profesjonalnych astrologów do tworzenia bardziej szczegółowych i spersonalizowanych prognoz.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?