Jak poznać po palcach, czy mężczyzna ma powodzenie u kobiet?

2024-06-03 2:01

Brytyjscy, szwajcarscy i francuscy naukowcy udowodnili ostatecznie, że długość ma znaczenie! Chodzi o długość... męskich palców u rąk. Konkretnie kciuka, palca wskazującego i palca serdecznego. Słuszność tych ustaleń potwierdzają nasi badacze. Sprawdź, jak poznać po palcach, kim jest dany mężczyzna!

Jak poznać po palcach, czy mężczyzna ma powodzenie u kobiet?

i

Autor: Getty Images

Czy inni ludzie niemal na pierwszy rzut oka mogą stwierdzić, że masz powodzenie u kobiet lub że ci go brakuje? Oczywiście! Wystarczy rzut oka na dłonie, a dokładnie na palce. Naukowcy z kilku ośrodków przebadali tysiące ochotników i doszli do zaskakującego wniosku - ci mężczyźni, którzy nie narzekają na powodzenie u pań, mają palce serdeczne dłuższe od wskazujących.

Badania wykonano w taki sposób, że pokazali paniom zdjęcia twarzy różnych panów. Kobiety miały powiedzieć, czy są oni dla nich atrakcyjni, nie widząc ich dłoni. Gdy ujawniono wyniki badań i na Uniwersytecie w Genewie porównano z pomiarami palców ocenianych mężczyzn, wyszła na jaw niesamowita prawda - kobiety nieświadomie wskazywały mężczyzn o palcu serdecznym dłuższym od wskazującego. - To potwierdzony fakt, że długość palców ma związek z męską atrakcyjnością – mówi dr Stanisław Dulko, seksuolog. - W tej zależności chodzi o poziom testosteronu, który wpływa na budowę kośćca i mięśni. Kobiety odczytują go jednak nie z palców, a z feromonów - chemicznych posłańców – dodaje ekspert.

Spójrz więc na swoje palce i sprawdź, jak to jest u ciebie. Najdłuższy środkowy, potem serdeczny, potem wskazujący, potem niewiele tylko mniejszy od niego kciuk, potem mały palec - taką kolejność wielkości palców mają mężczyźni o największym powodzeniu. 

Nie wszyscy naukowcy są jednak zgodni co do jednoznaczności takiego związku. Dr. Maria Kowalska, antropolożka z Uniwersytetu Warszawskiego, zauważą, że choć badania wskazują na korelację między długością palców a atrakcyjnością mężczyzn, istnieje wiele innych czynników, które mogą wpływać na postrzeganie atrakcyjności. W kulturach różnych od zachodnich, gdzie badania były przeprowadzane, mogą istnieć inne kryteria atrakcyjności niewchodzące w te same wzorce. Ponadto, atrakcyjność to pojęcie subiektywne i zmienne, zależne również od parametrów takich jak zachowanie, pewność siebie i sposób bycia, które również odgrywają kluczową rolę w postrzeganiu seksualnym i romantycznym przyciąganiu. Ważne jest więc, aby nie upraszczać tej kwestii tylko do jednego wymiaru, jakim jest długość palców.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?