Jacy ludzie rodzą się w maju?

2024-06-02 4:26

Magiczny horoskop kwiatowy podpowie, która roślina daje ci ochronę. Jeśli urodziłeś się w maju możesz mieć za patrona konwalię, kaczeńca lub margaretkę. Sprawdź, co daje każdy z nich.

Jacy ludzie rodzą się w maju?

i

Autor: Getty Images

KONWALIA 1.05 – 10.05

To symbol szczodrości. W starożytności konwalia była kwiatem bogini Flory. Osoby urodzone w tym okresie kochają naturę. Pragną mieszkać blisko przyrody. W ich otoczeniu muszą być zwierzęta i rośliny. Nie są to  tacy ludzie, którzy pasywnie godzą się na to co da los. Mogą liczyć na pomyślność w życiu. Jeśli zmuszeni są do aktywności, stają się wytrwałymi i silnymi działaczami. Wolą prostotę i urok skromnych rzeczy, choć potrafią doceniać i piękno bogactwa. Często trudno ich zadowolić. Pozornie są skromni, lecz w głębi wyrafinowani. Serdeczni i uczynni ludzie, którzy chętnie dzielą się tym co posiadają z bliźnimi. Nie trzymają się kurczowo dóbr materialnych.

KACZENIEC 11.05 – 21.05

W tym czasie rodzą się ludzie wrażliwi i czuli. To idealni partnerzy na życie. Przyjacielscy i tolerancyjni, zaskarbiają sobie zaufanie, gdyż można na nich liczyć w każdej sytuacji. Bardzo dbają o dom i swą rodzinę, która jest dla nich opoką. Najważniejsze w ich życiu jest uczucie. Kierują się niezawodną intuicją. Gdy są czegoś wyjątkowo pewni, nie można zmienić ich zdania. W otaczających ich ludziach szukają jedynie dobrych cech. Są prostolinijni a decyzje podejmuj po dogłębnych przemyśleniach. Szczerze wyrażają swoje myśli i emocje. Raczej stronią od konfliktów. Nierzadko są skłonni do kompromisów. Do swych wytyczonych celów dążą w sposób prosty, nieskomplikowanymi ścieżkami.

MARGARETKA 22.05 – 31.05

Urodzeni w tym czasie do szczęściarze, którym sprzyja los. Mają tyle uroku osobistego, który toruje im drogę, że życie ich jest usłane różami. To bardzo pracowici ludzie, niezwykle odpowiedzialni. Pracownikami są bardzo oddanymi. Zawsze skrupulatni i dokładni – doskonali do precyzyjnych prac. Ich cenną cechą jest oszczędność. Choć zarzuca się im powierzchowność są doskonałymi kompanami, ciekawymi towarzyszami na krótkie i długie wypady. W przyjaźnie i miłości nie potrafią się do końca zaangażować. Ale gdy trafią na odpowiedni grunt – wszystko się zmienia. Niestety najczęściej angażują się w chwilowe flirty. Trudno im się sprzeciwić i odmówić czegokolwiek. Jak powietrza potrzebują wielbicieli i adoratorów. Chętnie uczestniczą życiu towarzyskim wyższych sfer, ludzi mediów, artystów. Nie stronią od hazardu i często wygrywają. Kwiat margeretki ma dwóch patronów – boginię urodzaju Demeter oraz błyskotliwości i intelektu – Merkurego.

MAK 1.06 – 10.06

Osoby urodzone w tym okresie to ludzie obdarzeni wyjątkowym temperamentem i wielką kreatywnością. Pełni życia i energii, często wykazują się innowacyjnym myśleniem oraz niebanalnymi rozwiązaniami problemów. Mają zaraźliwy entuzjazm, który przyciąga innych i sprawia, że są cenionymi liderami i inspiratorami w różnych dziedzinach życia. Cechują się też wielką wrażliwością emocjonalną, przez co bywają narażeni na skrajne nastroje, ale jednocześnie ta cecha pozwala im w wyjątkowy sposób wyczuwać nastroje ludzi wokół. Makowce są także bardzo ambitne i często dążą do realizacji swoich marzeń z nieugiętą determinacją. Relacje z innymi traktują poważnie i lojalnie, chociaż zdarza im się być impulsywnymi i zbyt bezpośrednimi. Fascynuje ich sztuka i kultura, a ich życie często jest przecięte pasjami, które realizują z pełnym oddaniem.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?