HOROSKOP MAJÓW. Jacy ludzie rodzą się pod znakiem diamentu?

2024-06-01 18:02

Majowie używali świeckiego kalendarza Haab liczącego 365 dni podzielonych na 18 dwudziestodniowych miesięcy i 5 dni dodatkowych Xma Kaba Kin, czyli dni bez nazwy uważanych za feralne. Każdemu z miesięcy patronował szlachetny lub półszlachetny kamień.

HOROSKOP MAJÓW. Jacy ludzie rodzą się pod znakiem diamentu?

i

Autor: Getty Images

Diament - urodzeni między 14 marca a 2 kwietnia

Charakter

Pod znakiem diamentu rodzą się ludzie o pozornie sprzecznych cechach charakteru. Z jednej strony to wyjątkowo pracowici, konsekwentni ludzie o silnej woli, osiągający wiele zasłużonych celów, zdolni do zawierania kompromisów, z drugiej – bywają kapryśni, zmienni, szybko rezygnujący ze swych planów, uparci, trwoniący siły na różne jednoczesne działania. Chętnie się uczą, ale tylko pasjonujących ich przedmiotów. Często kierują się impulsem, są przekorni i skłonni do sprzeczek. Cechuje ich niezwykła inteligencja. Szybko się nudzą. Niektórzy obdarzeni są dużą witalnością, wytrzymałością fizyczną, często są zaangażowani w sporty ekstremalne.

Związki

W miłości to trudni partnerzy, bardzo wymagający. Lubią rządzić nie tylko w domu, toteż są doskonałym wsparciem dla osób słabych. Niepowodzenia w miłości nie przysparzają im problemów, szybko przechodzą nad tym do porządku dziennego. Jeśli się już zwiążą, to na zawsze. Są wierni i odpowiedzialni. Trudno u nich o dyplomację i takt. 

Finanse

Zazwyczaj ludzie spod tego znaku nie mają kłopotów finansowych. Szybkość podejmowania decyzji oraz natychmiastowe działanie to podstawy, dzięki którym dochodzą do wytyczonych celów. Według kapłanów Majów pod wpływem symbolu diamentu rodzili się najdzielniejsi wojownicy. Sam kamień jest talizmanem miłości i trwałości małżeństwa, nie bez kozery zatem zdobi pierścionki zaręczynowe.

Kariery

Ludzie urodzeni pod znakiem diamentu często osiągają sukcesy w różnorodnych dziedzinach zawodowych dzięki swojej zdeterminowanej naturze i zdolności do szybkiego podejmowania decyzji. Są doskonałymi liderami, którzy potrafią inspirować i motywować swoich współpracowników. Często wybierają kariery związane z zarządzaniem, przedsiębiorczością, a także dziedzinami wymagającymi wysokiego poziomu wiedzy i zaangażowania, takimi jak medycyna, prawo czy inżynieria. Ich skłonność do ryzyka oraz zamiłowanie do wyzwań sprawiają, że świetnie odnajdują się również w zawodach wymagających dynamicznego podejścia, takich jak handel, finanse czy marketing. Ich wszechstronność i zdolność adaptacji umożliwiają im odnalezienie się w niemal każdej branży, w której zdecydują się pracować, przy czym ich naturalna inteligencja i wytrzymałość fizyczna często są kluczowymi czynnikami sukcesu.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?