Horoskop chiński - WĄŻ. Dowiedz się jacy są ludzie urodzeni pod tym znakiem

2024-05-28 16:46

Chińczycy uważali, że każdy człowiek przychodzi na świat pod opieką zwierzęcia czuwającego nad jego rokiem urodzeniowym. Przypisywali im specyficzne cechy oraz wpływ na los.

Horoskop chiński - WĄŻ. Dowiedz się jacy są ludzie urodzeni pod tym znakiem

i

Autor: Getty Images

Wąż - rodzeni między:

04.02.1905 - 24.01.1906 Drzewo

23.01.1917 - 10.02.1918 Ogień

10.02.1929 - 29.01.1930 Ziemia

14.02.1953 - 02.02.1954 Woda

02.02.1965 - 20.01.1966 Drzewo

18.02.1977 - 06.02.1978 Ogień

06.02.1989 - 26.01.1990 Ziemia

24.01.2001 - 11.02.2002 Metal

10.02.2013 - 30.01.2014 Woda

Jacy są ludzie spod znaku Węża?

Wąż jest symbolem mądrości. Urodzeni w tym czasie to miłośnicy kultury i to tej z wyższej półki. Lubią otaczać się ładnymi przedmiotami, dbają o wyrafinowane otoczenie. Kochają gromadzić dobra, ale nie dzielić się nimi. Często stają się zajadłymi konserwatystami. Nie trzeba ich dobrze znać, aby wiedzieć, że są dobrze wychowani, wytworni w zachowaniu, mają nienaganne maniery. Zawsze eleganccy. Atuty swego wyglądu potrafią sprytnie wykorzystać. Znani z przenikliwości własnego umysłu i nieprzeciętnej inteligencji. Wiedzę życiową cenią wyżej niż wyuczoną. Uwielbiają spędzać czas na twórczych dyskusjach lub samotnych rozmyślaniach filozoficznych. Kontakty z innymi ludźmi nie są ich mocną stroną. Zdarza się, że prezentują bardzo skrajne poglądy. Często podążają za intuicją i przeczuciami, co wydaje się wychodzić im na dobre. Potrafią być bardzo przesądni. Kryją wiele sekretów, a ich życie prywatne należy do tematów tabu. Słyną z nieufności i skrytości. Nie lubią pokazywać własnych emocji. W swych działaniach są bardzo efektywni. Z raz obranej drogi nikt ich nie zawróci. Nie słuchają rad innych, za to sami chętnie ich udzielają. Lubią przesadzać w wielu sferach życia. Potrafią odnaleźć się nawet w najtrudniejszej sytuacji życiowej. Czerpią z doświadczenia swojego i innych, dzięki czemu nie popełniają tych samych błędów. Czasem działają bez najmniejszych skrupułów. Znani są z dużej lekkości przyswajania nowej wiedzy. W związku potrafią być bardzo namiętni i zarazem niezwykle zaborczy. Najlepszy partner dla nich to Bawół, może też nim być Smok lub Kogut. Zachowują dystans do otoczenia. Jeśli ktoś zajdzie im za skórę, nienawidzą z całych sił i mścić się nie przestaną. Każdy ich ruch jest przemyślany, nie uda się ich złapać na nierozważnych działaniach.

Urodzeni w żywiole metalu mają silną wolę i nieprzeciętną inteligencję okraszoną szybkością działania. Woda powoduje, że są praktyczni, subtelni i dociekliwi, a czasem nawet drobiazgowi. Drzewo daje wolność w twórczych dziedzinach ich życia i niezależność. Ogień – podejrzliwość, zazdrość i wrażliwość.

Znani ludzie urodzeni pod tym znakiem:

Karol Darwin, Jerzy Derfel, Fiodor Dostojewski, Johann Wolfgang von Goethe, Mikołaj Gogol, Gustaw Flaubert, Jan Kalwin, Mikołaj Kopernik, Jacqueline Kennedy, Abraham Lincoln, Jan Łomnicki, Felix Mendelssohn, Alfred Nobel, Pablo Picasso, Edgar Allan Poe, Liv Tyler.

Wąż w różnych kulturach:

Wąż ma różne konotacje w zależności od kultury i regionu świata. W tradycji chińskiej, której częścią jest powyższy horoskop, węże symbolizują mądrość i elegancję. W starożytnej mitologii greckiej wąż był często związany z uzdrowieniem i wiedzą – na przykład poprzez postać Asklepiosa, boga medycyny, którego atrybutem jest laską oplecioną przez węża. W kulturze azteckiej Quetzalcoatl, pierzasty wąż, był jednym z najważniejszych bóstw, kojarzonym zarówno z wiedzą, jak i sztukami. Natomiast w tradycji judeo-chrześcijańskiej wąż bywa symbolem pokusy i grzechu, jak w biblijnej historii Ewy i węża w ogrodzie Eden. Te różnorodne interpretacje pokazują, jak bogato symbolika węża jest spleciona z wątkami kulturowymi, tworząc wielowymiarowy obraz tego fascynującego zwierzęcia.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?