HOROSKOP CHIŃSKI. Co oznaczają ZNAKI CHIŃSKIEGO ZODIAKU?

2024-05-28 20:03

Horoskop chiński liczy 12 znaków zodiaku. W astrologii Wschodu ogromną rolę odgrywają zwierzęta i teoria pięciu żywiołów. Poznaj swój znak według chińskiego horoskopu i sprawdź jaki jesteś! Przeczytaj nasz chiński horoskop 2012 i horoskop na 2012.

HOROSKOP CHIŃSKI. Co oznaczają ZNAKI CHIŃSKIEGO ZODIAKU?

i

Autor: Getty Images

Znaczenie zwierząt i teoria pięciu żywiołów

Zgodnie z legendą, Budda zanim opuścił Ziemię, zapragnął pożegnać się ze wszystkimi zwierzętami. Okazało się, że tylko 12 z nich spełniło życzenie Buddy. Aby wynagrodzić przybyłych, Budda nazwał lata nazwami zwierząt, zgodnie z kolejnością, w jakij go odwiedziły. Stąd dziś w horoskopie chińskim mamy 12 znaków, patronującym kolejnym latom.

W chińskiej astrologii istotnym punktem jest również teoria pięciu żywiołów: drewna, ognia, ziemi, metalu, i wody. Każda odpowiada jednemu z kierunków świata i jednej z pół roku. Sprawdź, co mówią poszczególne znaki chińskiego zodiaku.

Co oznaczają poszczególne znaki w horoskopie chińskim?

Szczur symbolizuje żywioł wody i jest odpowiednikiem naszego Strzelca. Osoby spod tego znaku to skrajni indywidualiści, lubujący się we władzy i bogactwach, tajemniczy i zdeterminowani w działaniu.

Bawół symbolizuje żywioł wody i jest odpowiednikiem naszego Koziorożca. Osoby spod znaku Bawoła to perfekcjoniści, nie bojący się wyzwań losu, są stworzeni do wyższych celów.

Tygrys jest odpowiednikiem naszego Wodnika, symbolizuje żywioł drewna. Cechą charakterystyczną ludzi spod znaku Tygrysa jest nieprzewidywalność, ciekawość świata, ale także posłuszeństwo. Osoby te potrafią znaleźć wyjście z każdej sytuacji i są posłuszne woli opatrzności.

Królik jest symbolem żywiołu drewna i odpowiada naszemu Bykowi. Osoby spod znaku Królika żyją w harmonii ze swoją duszą, są pełne uroku, a swoim wewnętrznym spokojem potrafią zarażać innych.

Smok to odpowiednik naszego Barana i symbolizuje żywioł drewna. Smoki są prawdomówne, swoją odwagą i heroizmem budzą uznanie. Osoby spod tego znaku rzadko podporządkowują się innym, są władcze i same sterują swoim losem.

Wąż symbolizuje żywioł ognia i jest odpowiednikiem naszych Ryb. Osoby spod tego znaku cechuje wiara w rzeczy z pozoru beznadziejne. W życiu kierują się wytrwałością i konsekwencją. Węże reprezentują stałe, choć czasem staroświeckie poglądy.

Koń jest symbolem żywiołu ognia i odpowiada naszym Bliźniętom. Życiowe credo Koni zamyka się w optymizmie. Wszystko co robią, cechuje wrażliwość i uczuciowość. Ze względu na swoją energiczną naturę Konie ciągle szukają dla siebie miejsca.

Koza jest odpowiednikiem naszego Raka i symbolizuje żywioł ognia. Osoby spod tego znaku ufają ludziom, są delikatne i wrażliwe. Kozy uważają się za wyjątkowo urodziwe osoby, szukają też piękna we wszystkim wokół nich.

Małpa symbolizuje żywioł metalu i jest odpowiednikiem naszego Lwa. Osoby spod tego znaku nieustannie czegoś szukają, są bardzo inteligentne i sprytne. Małpy mają wiele twarzy: potrafią być figlarne i złośliwe, a zarazem uczuciowe i humorystyczne.

Kogut to odpowiednik naszej Panny, jest symbolem żywiołu metalu. W swoim życiu Koguty poszukują harmonii i doskonałości, przywiązują dużą wagę do symboliki znaczeń. Osoby spod tego znaku lekceważą uczucia innych, reprezentują typ konserwatywnego egoisty.

Pies symbolizuje żywioł metalu i jest odpowiednikiem naszej Wagi. Osoby spod tego znaku są bezinteresowne, odważne, cenią sobie sprawiedliwość i wolność. Psy mają jednak twardy charakter, zawsze chcą rządzić. Rzadko okazuję uczucia.

Dzik (świnia) symbolizuje żywioł wody i odpowiada naszemu Skorpionowi. Osoby spod tego znaku są dobroduszne, często ustępują innym, żyją w harmonii z ludźmi. Niestety, dziki często się lenią, są zazdrosne, a nawet zaborcze.

Związek między zwierzętami a żywiołami w praktyce

W chińskiej astrologii istnieje znacząca relacja między znakami zodiaku a pięcioma żywiołami, która ma realny wpływ na codzienne życie oraz osobowość ludzi. Na przykład, osoby urodzone pod znakiem Szczura, symbolizującego żywioł wody, są często bardziej elastyczne i przystosowalne, co może przekładać się na zwinność w rozwiązywaniu problemów zawodowych i osobistych. Natomiast osoby spod znaku Węża, mające na sobie wpływ żywiołu ognia, mogą wykazywać większą pasję i determinację, co czyni je nieustępliwymi w dążeniu do celów. Ponadto, żywioł drewna, powiązany z takimi znakami jak Tygrys czy Smok, podkreśla cechy takie jak wzrost i rozwój, co może odzwierciedlać się w dążeniu do samodoskonalenia i innowacji. Analizowanie tych wpływów może pomóc w lepszym zrozumieniu siebie oraz w nawigowaniu przez różne aspekty życia, od relacji międzyludzkich po decyzje zawodowe.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?