Czy wierzyć w chiński HOROSKOP? Czym charakteryzują się żywioły w chińskim znaku zodiaku

2024-05-28 2:24

Według chińskiego horoskopu każdemu z nas jest przypisany jeden żywioł, silnie związany z   latami, godziną urodzenia i znakiem zodiaku. Woda, Drewno, Ogień, Ziemia i Metal to główne siły napędzające świat. Zobacz, jaki masz żywioł i jak to wpływa na twój charakter.

Czy wierzyć w chiński HOROSKOP? Czym charakteryzują się żywioły w chińskim znaku zodiaku

i

Autor: Getty Images

Jeżeli chcemy dokładnie poznać swoje cechy musimy pamietać, że nie wystarczy odczytywać sam znak chińskiego zodiaku, należy również poznać przypisany mu żywioł, bo ten odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu się charakteu i osobowości. 

Woda to znak osoby wsobnej, zamkniętej w sobie. Stojąca woda ukrywa tajemnice, ale jest bardzo wrażliwa. Związki – osoby spod żywiołu wody są bardzo wymagające, przez co stworzenie dobrego związku wymaga u nich czasu. To bardzo inteligentne osoby, przeważnie o duszy artystycznej.

Drewno – znaki w żywiole drewna cechują się łagodnością, rozwagą i harmonią. Nie brakuje im sił twórczych, wyobraźni i energii. Osoby w tym żywiole są tak kreatywne, że wciąż mają nowe pomysły na swoje życie i od razu je realizują. Przepadają za nowym towarzystwem, ale często uciekają w samotność. Przesadnie dbają o swój wygląd i są przy tym bardzo kochliwe.

Ogień to synonim żaru, pełni namiętności i entuzjazmu. Jednak powszechnej opinii osoby w tym żywiole nie podejmują pochopnych decyzji. To prawdziwe zwierzęta towarzyskie do tego ufne wobec innych, potrafi przyciągać i znajdywać się w centrum zainteresowania. Ma szeroką wiedzę, którą chętnie się dzieli.

Żywioły napędzają życie

Ziemia oznacza płodność. Jest symbolem trwałości i bezpieczeństwa. Osoby w żywiole ziemi są mądre, spokojne i odważne. Chętnie i skutecznie analizują zachowanie innych i swoje. Kobiety będące w tym żywiole są oddanymi matkami i żonami, a życie rodzinne jest dla niej najważniejsze.   

Metal symbolizuje cięcie, silną wolę i przenikliwość. Osoba w tym żywiole jest tylko pozornie spokojna i rozważna, wewnątrz kotłuje się energia i do tego często do głosu dochodzą emocje. Jeżeli kocha to gorąco, w przyjaźni oddany i serdeczny. Łatwo nawiązuje nowe kontakty.

Żywioł w chińskim horoskopie zmienia się zgodnie z latami. Każdy żywioł panuje przez dwa lata, więc powtarza się co dziesięć lat.

Warto również zaznaczyć, że żywioły w chińskim zodiaku wchodzą w interakcje i wpływają na siebie nawzajem w skomplikowanym cyklu wzajemnych relacji. Cykl tworzenia i niszczenia żywiołów odgrywa kluczową rolę w zrozumieniu pełnej charakterystyki osobowości. Cykl tworzenia polega na tym, że każdy żywioł wspiera rozwój następnego: Drewno podtrzymuje Ogień, Ogień tworzy popiół, który wzbogaca Ziemię, Ziemia rodzi Metal, a Metal przyciąga Wodę. Natomiast w cyklu niszczenia: Drewno rozrywa Ziemię, Ogień topi Metal, Metal przecina Drewno, Woda gasi Ogień, a Ziemia pochłania Wodę. Zrozumienie tych interakcji pozwala na pełniejsze i bardziej precyzyjne interpretowanie wpływu żywiołów na nasze osobiste cechy oraz dynamikę relacji między osobami urodzonymi pod różnymi znakami i żywiołami.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?