Co wiemy o Wadze?

2024-05-28 9:55

WAGA (23.09 – 22.10) Spod tego znaku pochodzą osoby obdarzona artystyczną duszą oraz talentami towarzyskimi. Dzięki ich przymiotom charakteru są lubiane i cenione w życiu prywatnym i zawodowym

Co wiemy o Wadze?

i

Autor: Getty Images

Cechy charakteru

Wagi zazwyczaj są ładne, miłe i sympatyczne. Dążą do osiągnięcia równowagi w życiu. Ponieważ konflikty zakłócają równowagę, Wagi unikają ich za wszelką cenę. Jeśli się to nie udaje, Wagi potrafią odgrywać rolę mediatorów w sytuacjach konfliktowych. Osiągają w tym powodzenie, bo mają duże wyczucie prawa, sprawiedliwości i uczciwości. Oprócz tego Wagi są grzeczne, dyskretne, dobrze wychowane, mają talenty dyplomatyczne i chęć oraz umiejętność zabawy. Są także estetami i znawcami mody, zwracają na to sporą uwagę.

W miłości i związkach

Bardzo młode Wagi lubią lawirować w miłości. Mogą uciekać od uczucia, ze strachu, że miłość może się szybko skończyć. Z czasem dokonują wyboru i stają się wierne wybranej osobie. Są dobrymi kochankami, czułymi i namiętnymi, choć bywają zbyt skoncentrowane na sobie. Wagi umieją zjednywać sobie przyjaciół i wielbicieli, ułatwia im to urok osobisty, wrażliwość, bezstronność i poczucie sprawiedliwości. Świetnie spisują się w roli powierników - umieją zrozumieć innych, pocieszyć ich i… dochować tajemnicy.

W pracy

W pracy zawodowej Waga jest zazwyczaj chytra i wytrwała. Miewa dobry nos do interesów - często tych łatwych i zyskownych. Wagi są energiczne, ale nie lubią pracować ponad normę. Jeżeli ich praca jest monotonna lub nużąca, zrezygnują z niej bez wahania. Najlepiej czują się w zawodach związanych ze sztuką, gdyż mogą zaprezentować w nich swoje dążenie do artyzmu. W pracy miewają problemy z podejmowaniem decyzji i unikają odpowiedzialności za nie. Nie radzą sobie także z konfliktami, w których nie umieją zająć jednoznacznego stanowiska.

Przyjazne znaki: Wodnik, Bliźnięta, Lew, Strzelec

W zdrowiu i stylu życia

Wagi charakteryzują się zamiłowaniem do równowagi i harmonii również w kwestii zdrowia i stylu życia. Starają się prowadzić zdrowy tryb życia, dbając o zrównoważoną dietę i regularną aktywność fizyczną. Ich potrzeba estetyki i piękna często przekłada się na dbałość o wygląd zewnętrzny oraz higienę. Mają tendencję do unikania nadmiernego stresu i konfliktów, które mogą negatywnie wpływać na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Cenią sobie relaks, często korzystając z form relaksacji takich jak joga, medytacja czy spacery na łonie natury. Wagi mogą być podatne na problemy z nerkami i kręgosłupem, dlatego powinny zwracać uwagę na nawodnienie organizmu oraz utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?