Co wiemy o Skorpionie?

2024-06-03 8:42

SKORPION (23 10 – 21.11)  Namiętny i wojowniczy, w każdym aspekcie życia - w domu, pracy i... miłości.

Co wiemy o Skorpionie?

i

Autor: Getty Images

Cechy charakteru

Skorpion uznawany jest za najbardziej wojowniczy znak spośród wszystkich. To prawda, że gdy staje do bitwy, chce w niej odnieść zwycięstwo. Ale do walki trzeba go sprowokować - rzadko zaczyna ją sam. Skorpion jest pamiętliwy, wybacza ale nie zapomina. Równie dobrze pamięta jednak wyświadczone mu przysługi. Osoby spod tego znaku potrafią długo czekać, by się na kimś za coś odegrać. To osoby inteligentne - ich bystrość i spostrzegawczość są zdumiewające. Skorpiony są towarzyskie, dowcipne, ale często dominujące. Mają dużą zdolność psychicznej regeneracji, potrafią podnieść się szybko nawet po największych niepowodzeniach.

W miłości i związkach

Skorpiony są bardzo namiętne, mają burzliwe życie uczuciowe. Pragną miłości dozgonnej i wiecznej, choć same często zdradzają. Ale dopiero wtedy, gdy zaczynają się nudzić w związku a przede wszystkim… w łóżku. Życie seksualne jest dla Skorpionów bardzo ważne, z czym muszą się liczyć ich partnerzy. Skorpiony są też niezastąpionymi przyjaciółmi, bardzo lojalnymi i wiernymi. Chętnie służą radą i pomocą swoim bliskim, choć z zewnątrz często wydają się bardzo chłodne w relacjach rodzinnych czy towarzyskich. Mimo tego, że w życiu najczęściej kierują się emocjami, rzadko te emocje objawiają.

W pracy

Skorpiony lubią pracę, bez niej nie funkcjonują normalnie. Skupienie, z jakim porywają się na jakieś zadania, czynią je bardzo skutecznymi. Jeśli Skorpiony są czymś zainteresowane, będą się tym zajmować bez liczenia czasu i oczekiwania na uznanie. Nie interesuje je władza, wspinanie się po szczeblach hierarchii społecznej. Skorpiony interesują problemy i ich rozwiązywanie. Są odważne, więc śmiało zgłębiają tajemnice i poruszają kwestie, których inni się obawiają. Są też wnikliwe, analityczne i nieustępliwe.

Przyjazne znaki: Rak, Ryby, Panna, Koziorożec

Zdrowie

Skorpiony zazwyczaj mają silne i wytrzymałe organizmy, co pozwala im radzić sobie z wieloma wyzwaniami, zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. Niemniej jednak, muszą uważać na problemy związane ze stresem, który często towarzyszy ich intensywnemu trybowi życia. Jak każdy znak wodny, Skorpiony powinny dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz regularną detoksykację. Ich słabym punktem mogą być narządy wewnętrzne, takie jak układ moczowy oraz narządy rozrodcze, dlatego ważne jest, aby regularnie przechodziły odpowiednie badania profilaktyczne. Skorpiony często posiadają także świetne zdolności regeneracyjne, które pozwalają im szybko wracać do zdrowia po chorobach czy urazach.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?