Co wiemy o Lwie?

2024-05-31 10:37

LEW (23.07 – 23.08). Spod tego znaku pochodzą osoby dynamiczne, lubiące błyszczeć w towarzystwie, ale też bardzo ceniące rodzinę i przyjaciół. Lew jest pełen energii, także seksualnej.

Co wiemy o Lwie?

i

Autor: Getty Images

Cechy charakteru

Lwy to osoby bardzo szczere, otwarte, prawdomówne i uczciwe. Bywają naiwne, bo oceniają ludzi według siebie. Mają zazwyczaj ekstrawertyczną osobowość, a swoje zachowanie lubią nieco udramatyzować, by odgrywać w towarzystwie główną rolę. Lwy bywają uparte - mają swoje zdanie i trzymają się go, nawet gdy nie mają racji. Ponieważ cechuje je silne poczucie sprawiedliwości, są obiektywne, jeżeli chodzi o uznanie cudzych zasług. Lubią przepych, pochlebstwa, ale też sprawiedliwość, nie znoszą chamstwa, tchórzostwa, krętactwa i braku ludzkich uczuć.

W miłości i związkach

Osoby spod znaku Lwa są czułe, kochające, wesołe, zdolne do poświęceń dla ukochanego partnera. Jednak w związkach lubią odgrywać wiodącą rolę, bywają nawet nieco despotyczne. Związek Lwa musi być intensywny i ekscytować go. Lew jest wierny partnerowi, ale potrzebuje trochę przestrzeni i wolności. Zrobi wiele, by sprawić radość seksualną partnerowi. Potrzeba intensywnego życia seksualnego wynika u Lwa nie tyle z nadmiernej pobudliwości (jak na przykład u Skorpiona), lecz z nadmiaru energii życiowej. Jest towarzyski, wspaniałomyślny i szczodry dla rodziny, przyjaciół, a także… współpracowników.

W pracy

Lwy pracują tyle ile muszą, nie są pracoholikami, ale na swoim koncie chcą i lubią mieć dużo pieniędzy. Wolą myśleć i działać w sposób globalny, zamiast koncentrować się na detalach. Lwy mają zazwyczaj spore talenty organizacyjne. Osoby spod tego znaku umieją zdobyć się na duży wysiłek w wielu sprawach, lecz robią to niezbyt często. Zawsze zastanawiają się przy tym, czy warto ryzykować i iść do przodu, czy lepiej zostać przy tym, co już mają.

Przyjazne znaki: Baran, Strzelec, Waga, Bliźnięta

W konfliktach

Gdy Lwy wchodzą w konflikty, są zazwyczaj bardzo stanowcze i rzadko ustępują, co wynika z ich naturalnej upartości. Z jednej strony, ich poczucie sprawiedliwości sprawia, że starają się oceniać spory obiektywnie, co często daje im przewagę moralną. Z drugiej strony, ich potrzeba dominacji i walki o swoje racje może prowadzić do eskalacji konfliktów. Lwy nie boją się konfrontacji i potrafią być bardzo bezpośrednie, co niekiedy bywa drażniące dla bardziej pokojowych znaków zodiaku. Mimo to, ich szlachetność i wspaniałomyślność sprawiają, że są gotowe wybaczać i dążyć do pojednania, gdy konflikt zostanie rozwiązany na ich warunkach.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?