Co wiemy o Koziorożcu?

2024-06-03 7:27

KOZIOROŻEC (22.12 – 19.01)  Pragmatyczny do bólu, nastwiony na realizację wyznaczonych celów. Z tego powodu czasem zapomina , że życie to także przyjemności...

Co wiemy o Koziorożcu?

i

Autor: Getty Images

Cechy charakteru

Koziorożce to realiści i osoby bardzo pragmatyczne, które wyznaczają sobie w życiu cele. Są do tego stopnia zaprogramowane na ich osiąganie, że potrafią zrezygnować z tego, co ich zdaniem nie przyspiesza tego (również z zabawy). Realistycznie podchodzą do swych planów i sposobów ich realizacji. Koziorożce w pogoni za sukcesami potrafię zapomnieć o radościach życia i ciepłych uczuciach. Realizm w podejściu do życia i konsekwencja w dążeniu do celu sprawiają, że Koziorożce umieją jasno wytyczać granice w życiu osobistym i zawodowym oraz występować w obronie norm i struktur. Zazwyczaj nawet bardzo młode Koziorożce są dojrzałe i odpowiedzialne.

W miłości i związkach

Koziorożcom ciężko jest emocjonalnie zbliżyć się do innych ludzi,  z trudem mówią o swoich uczuciach, więc otoczenie nie bardzo je rozumie. W związku chcą być kochane, szanowane, cenione - i to na zawsze. W okazywaniu uczuć są powściągliwe ale też bardzo szczere, nie znoszą udawania i oszustw. Często długo czekają na tę właściwą osobę, z którą się mogą się trwale związać. Koziorożce stawiają na dalszym miejscu urodę czy bogactwo, najważniejsze są dla nich szczere uczucia. W związku liczy się dla nich partnerstwo i wspólne zainteresowania z ukochanym człowiekiem. Bywają apodyktyczne i nieco konserwatywne, szanują tradycje rodzinne i religijne. Są wierne zarówno w miłości jak i przyjaźni, a swoje przyjaźnie potrafią utrzymać i pielęgnować przez całe życie. Gdy Koziorożce przebywają wśród osób, które uznały za przyjaciół, są ciepłe i towarzyskie.

W pracy

Koziorożce czują się dobrze, gdy mają jedną stałą pracę. Najlepiej na samodzielnym stanowisku, by nikt nie wnikał w to, co i jak robią. Dlatego dobrze nadają się do prowadzenia własnego biznesu - bo z powodu swojej konsekwencji w dążeniu do celu nie potrzebują żadnego dozoru. Gdy pracują u kogoś, dobrze sprawdzają się w zarządzaniu innymi, na wysokich stanowiskach. Koziorożce nie marnują czasu na rzeczy nieprzemyślane, niepoważne, odbiegające od tematu i są gotowe przyjąć na siebie większą odpowiedzialność niż inni - czasem wręcz ponad siły.

Przyjazne znaki: Panna, Byk, Ryby, Skorpion

W kwestii zdrowia Koziorożce charakteryzują się wytrzymałością fizyczną, ale ze względu na ich determinację mogą mieć tendencję do przemęczenia i stresu. Regularnie podejmują się ambitnych zadań, co może prowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu. Koziorożce powinny zwracać uwagę na zdrowie kości i stawów, które są ich szczególnie wrażliwymi obszarami. Regularna aktywność fizyczna, właściwa dieta oraz umiejętność zarządzania stresem są kluczowe dla ich dobrostanu. Ważne jest również, aby znaleźć czas na odpoczynek i relaks, co pomoże im utrzymać równowagę między pracą a życiem osobistym oraz zapobiegnie wypaleniu zawodowemu.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?