Co wiemy o Byku?

2024-06-03 2:12

BYK (20.04 – 22. 05)  Osoby urodzone pod znakiem Byka są stałe w upodobaniach i uczuciach. Lubią posiadać, a to co mają, bez problemu utrzymują przy sobie. Są zmysłowi, ale wierni w miłości i przyjaźni.

Co wiemy o Byku?

i

Autor: Getty Images

Cechy charakteru

Byki czują, że żyją, są bardzo zmysłowe, dlatego cenią przyjemności i wygody. Lubią dobre jedzenie i dobre alkohole. Mają stałe upodobania i zapatrywania, których trzymają się nie tylko konsekwentnie, ale wręcz z uporem. W związku z tym cechuje je pewna jednostronność myślenia, która utrudnia im dostrzeganie innych możliwości i rozwiązań. Mają problem z nadawaniem hierarchii problemom. Przez pewien konserwatyzm i przywiązanie do swoich poglądów bywają apatyczne i powolne. To posiadacze, przywiązujący się do dóbr materialnych oraz ludzi - partnerów i przyjaciół. Posiadanie kogoś lub czegoś na stałe jest podstawą ich poczucia bezpieczeństwa. Nie lubią walki bez ścisle określonego celu materialnego.

W miłości i związkach

Dzięki swoim cechom charakteru są zdolne do tworzenia długotrwałych relacji, bardzo oddane i stałe w uczuciach. Bywają zaborcze, są jednak we współżyciu spokojne i łagodne. Osoby te dążą głównie do zapewnienia bytu sobie i rodzinie, do zaoszczędzenia pieniędzy na czarną godzinę. Ideałem życia Byka jest harmonijne współżycie z innymi ludźmi. Ostrożnie dobiera sobie znajomych i przyjaciół. Czasami bywa w tym zbyt wyrachowany, zdarza mu się oceniać znajomości pod kątem ich późniejszej przydatności.

W pracy

Ich upór sprawia, że doprowadzają swoje zamierzenia do końca. Ludzie z tego znaku nie są nowatorami. Myślą w sposób pragmatyczny i rzeczowy. Byki mają dużo cierpliwości i trudno je wytrącić z równowagi. Uwielbiają pieniądze, posiadanie rzeczy cennych, wartościowych. Uznanie dla ich zasług ma dla nich wartość tylko wtedy, gdy przekłada się na sukces materialny. Gdy go osiągnie, jak nikt potrafi utrzymać to, co zdobył.

Przyjazne znaki: Panna, Koziorożec, Rak, Ryby

Zainteresowania i hobby

Byki często znajdują przyjemność i satysfakcję w aktywnościach związanych z ich zmysłowym charakterem i poczuciem estetyki. Mają naturalne skłonności do angażowania się w zajęcia, które pozwalają im na relaks i cieszenie się życiem. Gotowanie i eksperymentowanie z przepisami, pielęgnowanie ogrodu czy też rękodzieło, to popularne hobby wśród przedstawicieli tego znaku. Dodatkowo, Byki cenią sobie sztukę we wszelkich formach – od malarstwa, przez muzykę, po teatr. Chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, takich jak koncerty czy wystawy sztuki. Te zainteresowania nie tylko dostarczają im przyjemności, ale również stanowią dla nich sposób na zachowanie wewnętrznej równowagi i harmonii.

QUIZ. Magiczne rośliny w Polsce. Quiz tak trudny, że tylko wiedźma lub znachor zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Słowianie wierzyli, że w tych kwiatach zaklęte są dusze grzeszników. Do dziś panuje przesąd, że lepiej nie trzymać ich w domu, bo przynoszą pecha. O jakiej rośnie mowa?