Co wiemy o Baranie?

2024-06-02 0:59

BARAN (21.03 – 19.04) Urodzeni w znaku Barana są bardzo dynamiczni i pełni energii. Ich bezkompromisowość i waleczność zjednuje im przyjaciół i wrogów. To dobrzy pracownicy i... kochankowie.

Co wiemy o Baranie?

i

Autor: Getty Images

Cechy charakteru

To znak, który rozpoczyna rok zodiakalny. Ludzie urodzeni w trakcie jego trwania nie lubią się nikomu podporządkowywać, dążą do przewodzenia ludziom, z którymi przebywają. Barany są uparte i waleczne, niestraszne im niebezpieczeństwo i ryzyko. Potrafią szokująco się zachowywać, improwizować i są szybkie w działaniu. Barany żyją teraźniejszością, nie lubią na nic i nikogo czekać, niecierpliwi je to. Nie lubią także wszystkiego, co jest przeciwieństwem ich charakterystycznych cech - nie znoszą tchórzostwa, niepewności, niejasności, niedomówień, niezdecydowania. Są towarzyskie i mają poczucie humoru, lubią się bawić. Są szczodre i nie lubią oszczędzać.

W miłości i związkach

Baran jest zdobywcą, bierze to, co chce. Jest zazwyczaj pozbawiony taktu i delikatności w wypowiadaniu swoich opinii. Dlatego bezpośredniość Barana w sprawach uczuciowych może ranić wrażliwsze osoby. Intensywność ich seksualnego temperamentu może doprowadzić do zdrad i niewierności. Dlatego Barany powinny się wyszaleć, by z czasem móc myśleć o założeniu rodziny. Jeśli zawrą wczesne małżeństwo, często kończy się ono rozwodem. Gdy założą rodzinę w późniejszym wieku, poświęcają się jej całkowicie. Jednak mężowie czy żony Barany nie są partnerami, z którymi można w związku walczyć, bo zawsze się przegrywa. Miłują wolność, trzeba im ją zapewnić w ramach związku.

W pracy

Ludzie urodzeni pod znakiem Barana cierpią na pewien brak wyobraźni co do konsekwencji swojego postępowania, a to sprawia, że nie hamują ich opory wewnętrzne czy kompleksy. To co pozornie jest ich wadą, w pracy jest zaletą, bo często są innowacyjni w myśleniu i działaniu, otwarci na nowe pomysły. Ich wadą jest to, że niezbyt dobrze umieją słuchać innych, przez co łatwo popadają w konflikty z tymi, którzy mają inne zdanie niż oni. Baran bywa kłótliwy i uparty, łatwo się obraża na innych.

Przyjazne znaki: Lew, Strzelec, Bliźnięta, Wodnik

Znane osoby spod znaku Barana

Ludzie urodzeni pod znakiem Barana często osiągają znaczne sukcesy w różnych dziedzinach życia. Przykładami znanych Baranów są Steve McQueen, aktor znany z roli w filmie "Bullitt", który zasłynął swoim odważnym podejściem do pracy filmowej i życiem na krawędzi. Marlon Brando, jeden z najbardziej wpływowych aktorów w historii kina, również urodził się pod tym znakiem; był znany ze swojej niezależności i charyzmy. W świecie muzyki, Lady Gaga, także Baran, wyróżnia się nie tylko swoim niepowtarzalnym stylem, ale i odważnymi decyzjami artystycznymi. Znani Barany to także osoby związane z polityką, jak Thomas Jefferson, trzeci prezydent Stanów Zjednoczonych, który był pionierem wielu innowacji w polityce amerykańskiej. Te przykłady pokazują, że cechy takie jak determinacja, odwaga i innowacyjność, które są charakterystyczne dla Baranów, prowadzą ich często na szczyty w wybranych przez siebie dziedzinach.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?