Co mówi o człowieku jego dłoń? Wróżenie z dłoni

2024-05-28 21:19

Chiromancja to sztuka wróżenia z dłoni. Jak za pomocą dłoni odczytać przyszłość? Sprawdź, co oznaczają poszczególne linie na dłoniach.

Co mówi o człowieku jego dłoń? Wróżenie z dłoni

i

Autor: Getty Images

Czym jest chiromancja?

Chiromancja to jeden z najstarszych sposobów przepowiadania przyszłości, oparty na cechach dłoni. Historia wróżenia z dłoni sięga około 5 tysięcy lat. Narodziła się w Indiach, następnie zawędrowała do Chin, Egiptu i krajów europejskich. Podobnie jak inne gałęzie wróżbiarstwa, chiromancja posiłkowała się wiedzą astrologiczną.

Dlaczego z dłoni można odczytać przyszłość?

Już w starożytności uważano, że dłonie mówią wiele o człowieku. Linie i wybrzuszenia, kształt, odcień skóry, wszelkie zgrubienia na dłoni – wszystko to efekt setek zakończeń nerwowych, połączonych z mózgiem. Owe neuroprzekaźniki odbierają impuls i przekazują go dalej do mózgu. Wówczas skóra dłoni pulsuje i podlega nieustannym przemianom. Dlatego też, po znakach i liniach na dłoni można tak wiele dowiedzieć się o temperamencie człowieka.

Co oznaczają linie na dłoniach?

Linie dłoni zwykle kształtują się do 25 roku życia. Na ludzkiej dłoni znajdują się następujące linie:

 • Linia życia – mocno zarysowana linia cechuje ludzi odważnych i walecznych, przerywana, oznacza niespotykane zdarzenia losowe.
 • Linia głowy – symbolizuje nasze zdolności intelektualne, im silniej zarysowana, tym łatwiej przyswajamy wiedzę.
 • Linia serca – symbolizuje uczuciowość i sprawy zdrowotne, mocno zarysowana cechuje ciepłe i wrażliwe osoby, przerywana sugeruje problemy ze zdrowiem i niestabilność emocjonalną.
 • Linia losu – mówi o ambicjach, im bardziej wyraźna, tym trudniej człowiek radzi sobie z problemami, im słabsza, tym lepiej znosi problemy.
 • Linia słońca – odpowiada za zdolności i talenty. Wyraźnie zarysowaną linię mają ludzie sukcesu, brak linii słońca oznacza niepowodzenia w życiu.
 • Linia Merkurego – świadczy o praktycznych zdolnościach człowieka, cechuje ludzi, podchodzących do życia z rozsądkiem.
 • Linia strachu – występuje u ludzi bojaźliwych, nieporadnych.
 • Linia Wenus – występuje rzadko, odpowiada za wszelkie możliwości życiowe. Silnie zarysowana może sugerować podatność na choroby psychiczne.
 • Linia fantazji – symbolizuję twórczą i płodną wyobraźnię.
 • Linia dzieci i małżeństwa- ta linia jest śladem po naszych najważniejszych związkach partnerskich.
 • Pierścień Merkurego – według dawnych wierzeń ta linia symbolizuje staropanieństwo i starokawalerstwo.

Co oznacza kształt i wielkość linii?

W chiromancji znaczenie ma też kształt linii i wielkość linii:

 • linie cienkie wskazują na duży temperament, pogodę ducha
 • linie bardzo długie oznaczają predyspozycję do nauk ścisłych
 • linie szerokie świadczą o wewnętrznym spokoju
 • linie głębokie symbolizują energię życiową, śmiałość w podejmowaniu decyzji
 • linie słabo zaznaczone cechują osoby nieśmiałe, stonowane w działaniu
 • linie łamane są zapowiedzą nagłych zmian, często dramatycznych

Jakie są techniki analizy dłoni?

Od początków istnienia chiromancji opracowano różne techniki analizy dłoni, które mają na celu dokładne zrozumienie charakterystyki człowieka oraz prognozowanie jego przyszłości. Poza klasycznym odczytem linii, ważne jest również zwrócenie uwagi na takie elementy jak kształt palców, wielkość i proporcje dłoni oraz różnorodne wzory pojawiające się na skórze. Palce mogą być proste lub zakrzywione, co może sugerować otwartość lub skłonność do introspekcji. Kształt dłoni - szeroka i krótka, wąska i długa, miękka lub twarda - również dostarcza wielu cennych informacji. Niektóre techniki wykorzystują również barwę skóry oraz obecność znamion czy pieprzyków, które mogą być interpretowane jako specyficzne znaki. W ostatnich latach chiromanci łączą tradycyjne metody z nowoczesną technologią, używając fotografii czy nawet skanerów 3D dla dokładniejszej analizy i interpretacji danych. Praktyka ta, mimo że nadal jest traktowana z pewnym sceptycyzmem, zyskuje coraz większe zainteresowanie zarówno w kręgach ezoterycznych, jak i pośród osób poszukujących alternatywnych metod samopoznania.

QUIZ. Co należy zrobić po zobaczeniu czarnego kota? Przesądy nadal żywe. Tylko komplet punktów przyniesie ci szczęście

Pytanie 1 z 10
Które zdarzenie przynosi pecha zgodnie z przesądem?