13 ZNAK ZODIAKU. Jaki jest WĘŻOWNIK? Czy istnieje trzynasty znak zodiaku?

2024-05-31 16:45

Zacznijmy od wyjaśnienia czym są znaki zodiaku . Za znaki zodiaku uważa się te obszary, przez które przebiega ekliptyka, czyli ścieżka rocznego ruchu słońca na tle gwiazd. Do niedawna jeszcze ZODIAK podzielony był na 12 znaków. Do znanych nam z horoskopów znaków dołączył 13. Wojownik – Wężownik.

13 ZNAK ZODIAKU. Jaki jest WĘŻOWNIK? Czy istnieje trzynasty znak zodiaku?

i

Autor: Getty Images

Na panteonie Zodiaku pojawił się nowy, trzynasty „wojownik” Wężownik. To najkrócej panujący w Zodiaku znak – rządzi tylko 3 tygodnie (Wężownik: 29 listopad – 17 grudzień). Konstelacja gwiazd Wężownika nie dość że krótkotrwała to jeszcze ledwo co mieści się w słonecznej ekliptyce. Prawdopodobnie to była przyczyna nieuznawania do tej pory Wężownika przez astrologów. Ale Wężownik nie zniknął. Jest i już! 

Nowy podział Zodiaku po uznaniu Wężownika, wyglądać będzie tak:

JAKI ZNAK ZODIAKU

Koziorożec: 20 styczeń – 16 lutyWodnik: 16 luty – 11 MarzecRyby: 11 Marzec – 18 KwiecieńBaran: 18 kwiecień – 13 majByk: 13 maj – 21 czerwiecBliźnięta: 21 czerwiec – 20 lipiecRak: 20 lipiec – 10 sierpieńLew: 10 sierpień – 16 wrzesieńPanna: 16 wrzesień – 30 październikWaga: 30 październik – 23 listopadSkorpion: 23 listopad – 29 listopadWężownik: 29 listopad – 17 grudzieńStrzelec: 17 grudzień – 20 styczeń

Kto wygra – astronom czy astrolog

O istnieniu Wężownika przypomniał światu astronom profesor Parkle Kunke z Minnesoty. Patrzył w niebo i robił obliczenia tak długo, aż z pewnością godną skrupulatnego naukowca obwieścił światu – tak, proszę bardzo, oto Wężownik i nikt go już nie ma prawa wykreślić z Zodiaku. Pytanie tylko co na to astrologowie? Czas pokaże.

Kim jesteś Wężowniku?

Wężownik (Ophiuchus lub Serpentarius) to Asklepios, syn Apollina z mitologii greckiej. Asklepios był uzdrowiciele posiadającym umiejętność wskrzeszania zmarłych, kiedyś wkurzył się na niego Hades i namówił Zeusa, by raz na zawsze zgładził uzdrowiciela. Asklepios zginął rażony piorunem i został wysłany w niebo, stając się gwiazdozbiorem Wężownika.

Osoba urodzona w znaku Wężownika lubi ciszę i spokój. Posiada szósty zmysł potrzebny do interpretowania snów. Wykazuje się dużą kreatywnością. To typowa artystyczna dusza. Ma potrzebę ciągłego poszerzania horyzontów i pogłębiania wiedzy.

Wężownik jest introwertykiem. Ale wystarczy podrzucić mu temat, który go interesuje i już nie będzie można mu przerwać. Wężownik jest inteligentny, pomysłowy i ma intuicję. To nie przysparza mu przyjaciół. Dość często budzi niechęć otoczenia.

Z całą pewnością Wężownik budzi niechęć astrologów, którym zburzył uporządkowany dotąd świat 12 znaków Zodiaku.

Jednak z astrologicznego punktu widzenia, wprowadzenie Wężownika wywołuje szereg kontrowersji i pytań. Niektórzy astrologowie obawiają się, że nowy znak może zakłócić dotychczasowe systemy interpretacji horoskopów, a także zmusić do rewizji wielu istniejących teorii astrologicznych. Co więcej, kwestia włączenia Wężownika do zodiaku nie jest jeszcze powszechnie akceptowana i nie wszyscy astrologowie uznają ten znak jako część tradycyjnego panteonu. Z drugiej strony, zwolennicy Wężownika wskazują, że uwzględnienie tego znaku może wzbogacić analizy astrologiczne, dodając nowe aspekty i głębie do interpretacji osobowości urodzonych pod tym znakiem. Zmiany te mogą prowadzić do bardziej precyzyjnych horoskopów, biorących pod uwagę dodatkowe czynniki i wpływy, które dotąd były pomijane.

Quiz skojarzeniowy. Wybierz odpowiedź, która nie pasuje

Pytanie 1 z 10
Co tutaj nie pasuje?