Jak zrobić wodoodporny makijaż, który przetrwa kąpiel w morzu?

2024-05-30 4:55

Wodoodporny tusz do rzęs, podkład czy błyszczyk to podstawowy zestaw do makijażu na plażę. Nie chcemy przecież, by nasz wakacyjny look został zniszczony przez wysoką temperaturę czy morską wodę!

Wodoodporny makijaż - jak zrobić?

i

Autor: Getty Images

W makijażu wodoodpornym najważniejszy jest wybór kosmetyków. Najlepiej zdecydować się na te przeznaczone dla profesjonalistów - marki Kryolan lub Mac.

Jeśli zależy nam jedynie na nienaruszeniu makijażu oczu, np. podczas kąpieli w morzu, możemy wybrać kosmetyki z szerokiej oferty tradycyjnych drogerii. Przede wszystkim przyda nam się tutaj wodoodporny tusz do rzęs. Bardzo możliwe, że nasza ulubiona maskara ma także swój wodoodporny odpowiednik - warto sprawdzić to przed wyjazdem. Jeżeli chcemy użyć cieni, najlepiej zdecydować się na te w kremie (oczywiście oznaczone jako waterproof). By dodać spojrzeniu wyrazistości - wystarczy eyeliner (także waterproof!), z kredki do powiek lepiej zrezygnować.

Wodoodporny makijaż cery wymaga pomocy profesjonalnych marek. W ofercie Kryolan znajdują się specjalne podkłady przeznaczone do tego celu. Mają postać bardzo gęstego kremu i pakowane są w małe pojemniczki, ale są niezwykle wydajne. Podkład nakłada się przy pomocy gąbeczki do makijażu, równomiernie rozprowadzając bardzo cienką warstwę na twarzy, delikatnie ją wklepując (nie rozcierając!). By zaakcentować policzki należy użyć wodoodpornego różu w kremie, a na koniec całość oprószyć pudrem fixującym, który dodatkowo utrwali makijaż. Nie sprawdzi się tu niestety zwykły puder, który z łatwością spłynie z twarzy w kontakcie z wodą. Na wakacjach nie sprawdzi się też zwykła szminka lub błyszczyk, a jedynie lip tinty, czyli wszelkiego rodzaju flamastry do ust w wersjach wodoodpornych. W swojej ofercie ma je wiele firm z każdego przedziału cenowego.

Makijażu na plażę nie zmyjemy przy pomocy tradycyjnych kosmetyków do demakijażu. Konieczne będą tutaj produkty o tłustych konsystencjach: oliwki, kremy lub płyny dwufazowe. 

Aby zapewnić długotrwałość wodoodpornego makijażu, warto również zainwestować w specjalne preparaty utrwalające, takie jak spray fixujący. Takie produkty, dostępne m.in. w ofercie marek Urban Decay czy Make Up For Ever, tworzą na skórze cienką warstwę ochronną, która dodatkowo zabezpiecza makijaż przed wilgocią i wysokimi temperaturami. To szczególnie ważne, jeśli planujemy spędzać dużo czasu na słońcu, gdzie pot i oleje skórne mogą osłabiać trwałość nawet najlepszego wodoodpornego makijażu. Warto również pamiętać, że aplikowanie takich sprayów powinno odbywać się na dobrze osuszonym makijażu, rozpylając produkt z odległości około 20-30 cm od twarzy, aby zapewnić równomierne pokrycie.

QUIZ dla doświadczonych pań. Na te pytania powinna odpowiedzieć każda kobieta

Pytanie 1 z 10
Pierwszą kobietą w historii, która stanęła na czele polskiego rządu była: