Sińce, podkówki, podkrążone oczy. Jak POZBYĆ SIĘ CIENI pod oczami?

2024-06-03 5:43

Choć cienie i sińce pod oczami nie są chorobą, to podkrążone oczy obniżają samopoczucie. Jeśli martwisz się, że przez podkówki pod oczami ciągle sprawiasz wrażenie niewyspanej, przemęczonej, chorej, wiedz, że są sposoby, żeby skutecznie pozbyć się cieni pod oczami.

Sińce, podkówki, podkrążone oczy. Jak POZBYĆ SIĘ CIENI pod oczami?

i

Autor: Getty Images

Podkrążone oczy stanowią istotny mankament urody. Szczególnie dotyczy to kobiet po 35 roku życia, dla których cienie pod oczami są pierwszą zauważalną oznaką starzenia się skóry, dlatego podchodzą do tego problemu bardzo emocjonalnie.– Niestety, jeżeli od młodości mamy problemem z cieniami, to z biegiem lat problem ten będzie się nasilał, bo do czynników genetycznych dołączą z czasem zmiany związane ze starzeniem się skóry – zauważa dr Joanna Wójcik, która jest członkiem Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. – Cienie związane ze starzeniem się skóry - ubytkiem tkanki tłuszczowej i powstawaniem tzw. doliny łez, zaczynają się pojawiać około 40 roku życia – tłumaczy lekarka.

Zanim wybierzesz zabieg na podkrążone oczy

Istnieje wiele czynników mogących leżeć u podłoża cieni pod oczami, dlatego przed rozpoczęciem leczenia bardzo istotne jest zidentyfikowanie ich przyczyny.– Terapia cieni pod oczami ma charakter bardzo zindywidualizowany – zwraca uwagę dr Joanna Wójcik. – Trzeba uwzględnić nie tylko rodzaj problemu, stan skóry, wiek i płeć pacjenta, ale także inne aspekty, np. czy pacjent ma możliwość wyłączenia się na kilka dni z normalnego funkcjonowania. Niektóre metody mogą się wiązać z przejściowym obrzękiem lub łuszczeniem się skóry po zabiegu.

Cienie pod oczmi usunie laser, kwas i igła

W zależności od tego, co powoduje, że masz podkrążone oczy lekarz zastosuje:

  • laseroterapię skóry okolicy oczu,
  • zabiegi wypełniające preparatami kwasu hialuronowego,
  • mezoterapię,
  • peelingi medyczne.

Podkrążone oczy: laser, peeling, wypełniacze, mezoterapia

W przypadku przebarwień najskuteczniejsze są zabiegi laserowe i peelingi rozjaśniające. Żeby podtrzymać efekt zabiegów medycznych wykonanych w gabinecie, trzeba w domu stosować odpowiednio dobrane dermokosmetyki. Z kolei cienie związane ze zmianami zanikowymi, można skutecznie leczyć poprzez zabiegi z użyciem wypełniaczy. Za pomocą kwasu hialuronowego można zniwelować ubytek tkanki tłuszczowej w okolicy znajdującej się pod okiem. Jeżeli masz problem z cieniami naczyniowymi, można zastosować mezoterapię, która rozwiązuje również problem zmarszczek i wiotkości skóry pod oczami.

Ile kosztują zabiegi likwidujące podkrążone oczy?

Koszty zabiegów na podkrążone oczy zależą od metody leczenia. Najtańsze są peelingi – pojedynczy kosztuje około 200 zł. Najdroższe są wypełnienia kwasem hialuronowym w cenie około 1000 zł, przy czym w wypadku wypełniaczy wystarczający jest jeden zabieg, a efekty utrzymują się przynajmniej przez rok. Jeśli wybierzesz mezoterapię lub peelingi, trzeba wykonać serię kilku zabiegów. Wszystkie zabiegi wykonywane w gabinecie,  powinny być uzupełnione odpowiednio dobraną pielęgnacją domową - np. jeżeli masz problem z cieniami o podłożu naczyniowym, zalecane jest wzmacnianie naczynek i usprawnianie mikrokrążenia za pomocą preparatów z witaminami C i K oraz wyciągów roślinnych np. z kasztanowca, arniki, miłorzębu i ruszczyka.

Warto również rozważyć zdrowotne aspekty stylu życia jako komplementarne podejście do zwalczania cieni pod oczami. Odpowiednia ilość snu, zbilansowana dieta bogata w witaminy i minerały, szczególnie witaminy C, E oraz żelazo, mogą znacząco wpłynąć na wygląd skóry wokół oczu. Unikanie nadmiernego spożycia soli, która może prowadzić do zatrzymywania wody i obrzęków, a także regularne nawadnianie organizmu są kluczowe. Ćwiczenia fizyczne poprawiające krążenie krwi, techniki relaksacyjne, takie jak joga czy medytacja, mogą wspomagać redukcję zmęczenia i stressu, które często manifestują się w postaci podkrążonych oczu. Wszystko to, w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami medyczno-estetycznymi, tworzy kompleksową strategię przeciwdziałania problemowi cieni pod oczami.

QUIZ PRL. Te ubrania wyszły z mody, a były hitem w Polsce Ludowej. Czy je pamiętasz?

Pytanie 1 z 15
Ta koszula była hitem mody męskiej w Polsce Ludowej. Mowa o:
Koszula męska z krawatem