Pierwsza Komunia Święta. Jak zrobić fryzurę komunijną?

2024-05-30 8:46

Dobór uczesania na Pierwszą Komunię Świętą jest dla każdej drugoklasistki bardzo ważną kwestią. Oczywiście to, jaką dziecko będzie miało fryzurę, zależy od grubości włosów, długości oraz tego czy są kręcone czy proste. Mówimy, jak uczesać dziewczynkę na komunię.

Pierwsza Komunia Święta. Jak zrobić fryzurę komunijną?

i

Autor: Getty Images

Komunijne wianki

Głowy dziewczynek, które udają się do Pierwszej Komunii Świętej zdobią z reguły wianki, diademy i tiary. Wianki mogą być zrobione ze sztucznych ozdób lub z żywych kwiatków. Do tego typu ozdoby najlepiej pasują rozpuszczone włosy. Można je lekko podkręcić na lokówce, tak żeby formowału się w luźno opadające loczki. Oczywiście przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, podobnie jak przed ślubem, musi odbyć się "próbne czesanie", żeby dziecko mogło zaakceptować uczesanie bądź poprosić o inną fryzurę.

Fantazyjne koki

Dziewczynki w tym wieku zwykle nie lubią chodzić w rozpuszczonych włosach. Można więc pokusić się o zebranie włosów w mały kok. Przy tego typu fryzurze należy włosy zaczesać gładko do tyłu i za pomocą specjalnych spinek w formie drucika, na który zawija się włosy, układać się kok. U podstaw tej fryzury można założyć dziecku mały wianek. Dzięki temu dziewczynka będzie wyglądała dziewczęco, ale elegancko i ładnie.   

Dziewczęce warkocze

U dziewczynek, które mają nieco dłuższe włosy ciężko jest zrobić loki, które utrzymają się przez cały dzień. W tym wypadku radzimy więc wykonanie niezwykle dziewczęcego i coraz bardziej popularnego warkocza. Najwięcej możliwości fantazyjnego uczesania dziecka mamy przy warkoczu dobieranym. Możesz wówczas zapleść warkocz od samego czoła, z jednego boku do drugiego lub zrobić dwa warkocze uformowane w koszyczek na czubku głowy. 

Dodatki do fryzur komunijnych

W sklepach tematycznych można znaleźć cały asortyment do tworzenia fantazyjnych fryzur dla dziewczynek udających się do Pierwszej Komunii Świętej. Asortyment obfituje w sztuczne kwiatki, kokardki, perełki, wstążki i dekoracyjne spinki czy wkrętki do włosów z kwiatkami. Dużą popularnością cieszą się też ostatnio tasy, czyli atłasowe opaski na włosy z drobnymi ozdobami.

Fryzury dla krótkich włosów

Nie wszystkie dziewczynki mają długie włosy, co może stanowić wyzwanie podczas wyboru odpowiedniej fryzury komunijnej. Jednak istnieje wiele stylowych opcji także dla krótkich włosów. Jednym z popularniejszych wyborów jest użycie dekoracyjnych spinkek i opasek, które dodają elegancji i uroku. Krótkie włosy można również delikatnie podkręcić, aby uzyskać lekki, falisty efekt. Innym rozwiązaniem jest stworzenie małych, przytkanych plecionek, które dodadzą fryzurze fantazyjnego charakteru. Tasiemki i małe kwiatki mogą być wplecione bezpośrednio w włosy, tworząc harmonijny i subtelny wygląd idealny na tak uroczystą okazję.

QUIZ. Co wiesz o zmianie czasu? Ten test to prawdziwe wyzwanie

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego. Ile razy w ciągu roku zmieniamy czas?