Kręcone włosy, fale: jak je zrobić? KROK PO KROKU

2024-06-01 3:36

Loki to stylizacja, która sprawdzi się zarówno na włosach cienkich, jak i wtedy, gdy nasze kosmyki są grube oraz ciężkie. Taką fryzurę można zrobić samodzielnie , bez pomocy fryzjera.  Mówimy, jak to zrobić!

Kręcone włosy, fale: jak je zrobić? KROK PO KROKU

i

Autor: Getty Images

Loki są uniwersalne, a ich zrobienie nie wymaga zbytnich umiejętności fryzjerskich. Dobrze wyglądają na włosach cienkich, unosząc je od nasady i dodając puszystości. Pięknie prezentują się także w przypadku włosów ciężkich, ujarzmiając je i zapewniając spektakularny efekt objętości.

Loki możesz zrobić sama, w domu, ale żeby skręt był trwały, a włos nie opadł po kilku godzinach, warto zastosować kilka ciekawych trików.

Wałki, papiloty

Polecamy tradycyjne wałki rzepakowe. Po ich wpływem włosy ładnie pofalują się i uniosą od nasady. Wystarczy, że nakręcisz pasma włosów, a następnie podsuszysz suszarką. Pamiętaj, żeby wałki zdjąć dopiero po kilkunastu minutach, po tym jak włosy ostygną – uzyskany skręt będzie trwalszy. Gdy taki efekt to za mało, wybierz termoloki, które zapewnią twojej fryzurze prawdziwie spektakularną formę. Wystarczy podgrzać je w specjalnym urządzeniu, by następnie zawinąć włosy na kilka minut. W efekcie kosmyki dostaną skrętu, będą też bardzo puszyste i miękkie nawet po przeczesaniu.

Tańszą alternatywą będą papiloty z gąbki, dzięki którym twoje loki będą fantazyjnie nieregularne i lekko bałaganiarskie. Są wygodniejsze niż wałki, możesz też ze spokojem położyć się w nich spać, dzięki czemu uzyskany efekt będzie trwalszy.

Lokówka

Im włosy dłuższe i gęstsze tym trudniej wystylizować loki, by szybko nie opadły pod własnym ciężarem. W takim przypadku najlepiej jest użyć lokówki. O ile nie masz problemu z szybko przetłuszczającymi się włosami, nie myj ich tuż przed stylizacją. Świeże kosmyki są śliskie i bardziej oporne na modelowanie, będą też gorzej trzymały skręt. Lepiej umyć włosy kilka czy nawet kilkanaście godzin wcześniej, dzięki czemu trwałość loków będzie dłuższa. Warto też, byś wysuszyła włosy przy użyciu okrągłej szczotki unosząc je od nasady. Na lokówkę nakręcaj wąskie pasma, a po zakręceniu przytrzymaj kosmyk w dłoni tak długo, aż całkowicie ostygnie. Dzięki temu skręt będzie ładniejszy i bardziej trwały. Cała stylizacja nie powinna ci zabrać więcej czasu niż 20-25 minut.

A może prostownica?

Chcesz mieć naturalne fale: do wymodelowania fryzury użyj prostownicy lub falownicy. To świetna stylizacja pasująca do każdego kształtu twarzy. Łagodzi i dodaje dziewczęcego looku, nawet gdy masz mocne i ostre rysy twarzy. Fale wymodelowane poniżej linii podbródka wyszczuplą zbyt szeroką buzię.

Na początek nagrzej prostownicę do temperatury 200 stopni. Zaciśnij ją na końcu wydzielonego pasma, a następnie zwiń aż do wysokości ucha. Nie trzymaj zbyt długo, aby nie uszkodzić struktury włosa! Pociągnij prostownicę pionowo w dół, przeciągając w ten sposób nawinięte pasma włosów, aż całkowicie uwolnią się z urządzenia.

Dobry sampon dla zdrowia, blasku i witalności

Włosy stylizowane wymagają intensywniejszej pielęgnacji, dlatego sięgaj po kosmetyki regenerujące włosy suche i zniszczone (ze składnikami nawilżającymi i pielęgnującymi, a także silikonem i jedwabiem nabłyszczającymi).

 mat pras. Look Expert

Warto również pamiętać, że odpowiednie utrwalenie fryzury ma kluczowe znaczenie dla trwałości loków i fal. Po zakończeniu stylizacji, warto zastosować lakier do włosów o średnim lub mocnym utrwaleniu, aby zapewnić fryzurze długotrwały efekt. Rozpyl produkt na włosy z odległości około 30 centymetrów, unikając przesadnego nałożenia, które mogłoby obciążyć włosy. Dodatkowo, aby zabezpieczyć loki przed wilgocią, można użyć lekkiego spreju antyfrizz, który pomoże w utrzymaniu kształtu fryzury, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W ten sposób unikniesz szybkiego rozprostowania loków i zachowasz perfekcyjny wygląd na dłużej.

QUIZ o seksie, czyli sztuka kochania. Tylko ekspert zdobędzie komplet punktów. Dasz radę?

Pytanie 1 z 15
Gdzie kobieta ma strefy erogenne?