Komunia: fryzury do samodzielnego zrobienia. Jak uczesać dziecko w domu?

2024-05-29 15:58

Dobranie odpowiedniej fryzury na Komunię Świętą dla dziewczynki to nie lada kłopot. Jest jednak wiele ciekawych fryzur, które możesz wykonać sama. Przedstawiamy fryzury komunijne do samodzielnego zrobienia.

Komunia: fryzury do samodzielnego zrobienia. Jak uczesać dziecko w domu?

i

Autor: Getty Images

Komunia 2014 - jak uczesać dziecko? Popularnymi fryzurami komunijnymi na nadchodzący sezon będą warkocze i fantazyjne upięcia. Mimo że we fryzurach na Komunię Świętą liczy się oryginalność, nie musisz zapisywać swojej córki do fryzjera. Przedstawiamy propozycje fryzur komunijnych dla dziewczynki do samodzielnego zrobienia!

Jak zrobić kok z warkocza?

Kok z warkocza można w bardzo prosty sposób wykonać bez pomocy fryzjera. Do tej fryzury nie będziesz też potrzebowała specjalistycznych przyborów. Wystarczą dwie zwykłe gumki do włosów i kilka wsuwek. Najpierw dokładnie rozczesz włosy dziecka. Kiedy już włosy nie będą się plątać, zaczesz je wszystkie do tyłu tworząc wysoko osadzonego kucyka. Następnie na kucyku zapleć warkocz. Najlepiej będzie przy tej fryzurze wyglądał klasyczny warkocz z 3 pasm. Zwiąż warkocz na końcu gumką, a następnie owiń go dookoła kucyka i przypnij wsuwką.

Jak zrobić kokardkę z włosów?

Kokarda wykonana z włosów jest wbrew pozorom dość łatwa do ułożenia. Jedynie czego będziesz potrzebowała do ułożenia włosów w tej fryzurze są gumka, kilka wsuwek i grzebień. Zanim przystąpisz do układania włosów dokładnie je rozczesz. Następnie zbierz wszystkie włosy w kucyk umieszczony wysoko, delikatnie przechylając go w lewą stronę. Podczas spinania gumką włosów nie przekładaj do końca ostatniego pasma, tak żeby uzyskać luźnego koka. Następnie włosy z koka rozdziel na dwie strony a przez środek przeprowadź końcówki włosów. Zepnij je z tyłu spinkami do włosów. 

Jeżeli szukasz bardziej ozdobnej fryzury, idealną opcją może być wianek z wplecionych kwiatów. Ten romantyczny i dziewczęcy styl jest niezwykle popularny wśród fryzur komunijnych i jest stosunkowo łatwy do wykonania. Najpierw przygotuj świeże kwiaty lub sztuczne opcje, które będą pasować do stylizacji twojego dziecka. Następnie zapleć warkocz koronowy - zacznij z jednej strony głowy, kontynuując wokół i dookoła głowy, wplatając kwiaty w miarę zaplatania. Możesz również użyć lekkiego sprayu do włosów, aby utrwalić fryzurę i zapobiec wypadaniu kwiatów. Wianek z kwiatami nie tylko dodaje naturalnej elegancji, ale również świetnie komponuje się z białą sukienką komunijną, tworząc harmonijną i estetyczną całość.

QUIZ dla doświadczonych pań. Na te pytania powinna odpowiedzieć każda kobieta

Pytanie 1 z 10
Pierwszą kobietą w historii, która stanęła na czele polskiego rządu była: