KOK FRANCUSKI - jak zrobić POZIOMEGO BANANA z włosów?

2024-06-02 23:18

Kok francuski, nazywany potocznie bananem jest jest jednym z najbardziej klasycznych upięć włosów, nadających się zarówno do pracy w biurze, jak i na wieczorowe wyjście. Fryzura ta występuje w kilku wariacjach - by przełamać klasykę, warto wypróbować „banana” w poziomie.

KOK FRANCUSKI - jak zrobić POZIOMEGO BANANA z włosów?

i

Autor: Getty Images

Banan klasyczny

Najbardziej klasyczną formą bananowego koka jest upięcie pionowe. Wystarczy zaczesać wszystkie włosy na bok, dokładnie je wygładzając. Następnie należy skręcić w przeciwnym kierunku, końcówkami do góry. Luźne kosmyki wystarczy podpiąć wsuwkami, a całość utrwalić lakierem.

Banan w poziomie

By nieco ożywić to eleganckie uczesanie, warto je obrócić! Banan poziomy sprawia wrażenie fryzury mniej oficjalnej, ale jednocześnie wciąż subtelnej. Pierwszym krokiem jest związanie włosów w zwykły kucyk. Możesz zgarnąć włosy przy samym karku lub wyżej – koczek będzie wyglądał ciekawie w każdym przypadku. Kiedy upewnisz się, że wszystkie włosy są gładko spięte, poluzuj delikatnie gumkę i rozszerz górną partię włosów. Powinnaś otrzymać coś w rodzaju miseczki. Następnie zroluj kucyka wokół własnej osi i wsuń go do uzyskanego wgłębienia. Upewnij się, że gumka jest niewidoczna, po czym podepnij fryzurę wsuwkami. Dla pewności możesz utrwalić ją lakierem do włosów. Gotowe!

Banan podwójny

Na imprezę można wypróbować natomiast banana podwójnego. Uczesanie to dodaje uroku i ujmuje lat, przywołuje na myśl kolorowe czasy królowania stylu pin-up. Najpierw należy zrobić przedziałek pośrodku głowy. Następnie rozdzielić włosy na boki. Pasma najwygodniej będzie rulować, nawijając je na kciuk. Kiedy otrzymasz efekt banana, umocuj włosy wsuwkami. Powtórz czynność z drugiej strony głowy. Ta recepta na fryzurę w stylu retro wymaga jednak nieco większej wprawy niż w przypadku klasycznego koka francuskiego czy banana poziomego, ale efekt zdecydowanie wart jest trudu.

Banan z ozdobami

Dla tych, którzy chcą dodać swojej fryzurze wyjątkowego charakteru, świetnym pomysłem jest urozmaicenie klasycznego banana ozdobami. Można użyć eleganckich wsuwek z kryształkami, które delikatnie błyszczą w świetle, dodając elegancji. Alternatywnie, do bardziej luźnych i swobodnych stylizacji idealnie pasują kolorowe spinki czy gumki z dekoracyjnymi elementami, takimi jak kwiaty, które wprowadzą nieco letniego klimatu. Bardziej odważne osoby mogą sięgnąć po małe akcesoria w stylu art deco czy boho, które dodadzą fryzurze unikalnego wyglądu. Ozdoby nie tylko urozmaicają fryzurę, ale również pomogą utrzymać ją w nienagannym stanie przez cały dzień.

Co Ty wiesz o seksie? QUIZ TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Pytanie 1 z 15
Miłość francuska to inaczej: