Jakie są najskuteczniejsze metody na płaski brzuch? Co robić, by mieć PŁASKI BRZUCH?

2024-05-30 14:27

Płaski brzuch przydaje się szczególnie latem, na plaży, ale warto podjąć kroki, by został z nami na zawsze. Płaski brzuch chciałaby mieć każda z nas. Ale jak się do tego zabrać? Zobacz jakie są sposoby na płaski brzuch. Warto dowiedzieć się jakie są najlepsze metody na płaski brzuch!

Jakie są najskuteczniejsze metody na płaski brzuch? Co robić, by mieć PŁASKI BRZUCH?

i

Autor: Getty Images

Płaski brzuch to marzenie każdej kobiety. Wcale nie jest Latwo uzyskać pożądany efekt, bo trzeba umiejętnie połączyć ze sobą dietę i trening. jakie są sposoby na płaski brzuch?

Płaski brzuch - trening aerobowy

Ćwiczenia aerobowe to takie, podczas których energia pozyskiwana jest w procesach spalania tlenowego. Innymi słowy jest to wysiłek o stałym, ale nie wielkim zaangazowaniu siłowym mięśni. W jego skład wchodzą takie aktywności jak: bieganie, Nordic Walking, jazda na rowerze, pływanie. Ważne jest też, by stale kontrolować tętno.  Najefektywniejsze dla ćwiczeń aerobowych to od 55% do 85% maksymalnego tętna.  Twój poziom aktywności powinien zależeć od tego jaki jest Twój poziom zaawansowania i jakie są Twoje cele.

Płaski brzuch - magiczna 6 Weidera

Jest to podobno jeden z najtrudniejszych programów treningu mięśni brzucha. Wymagać będzie od nas sporo wysiłku i determinacji, ale efekty są widoczne bardzo szybko. Jest to  6 ćwiczeń, które wykonujemy jednym ciągiem, bez przerwy na rozluźnienie mięśni. Komplet tych 6 ćwiczeń składa się na 1 serię. W serii możemy wykonywać po kilka powtórzeń tego samego ćwiczenia. Kluczowym momentem każdego ćwiczenia jest zatrzymanie się w ruchu na około 3 sekundy w momencie, gdy mięśnie są w stanie napięcia.

Płaski brzuch - nie zapomnij o diecie!

Pamiętaj, że bez odpowiedniej diety nie uzyskasz tak szybko rezultatów wysiłku fizycznego. Aby brzuch był piekny i płaski należy unikać wszelkiego rodzaju słodzonych napojów. Powinniśmy też zrezygnować z jedzenia słodyczy, ograniczyć alkohol do minimum oraz poprawić metabolizm ( np. jedząc dużo błonnika).

Płaski brzuch - rola treningu siłowego

Wpływ treningu siłowego na uzyskanie płaskiego brzucha jest często niedoceniany. Ćwiczenia siłowe, takie jak przysiady, martwy ciąg i wyciskanie, angażują wiele grup mięśniowych, w tym również mięśnie brzucha. Regularne włączanie treningu siłowego do swojej rutyny pomaga w zwiększaniu masy mięśniowej, co z kolei przyspiesza metabolizm, umożliwiając spalanie tkanki tłuszczowej nawet w spoczynku. Ćwiczenia siłowe przyczyniają się również do wzmocnienia rdzenia, co poprawia postawę i pomaga w walce z tłuszczem brzusznym. Aby optymalnie korzystać z treningu siłowego, zaleca się ćwiczyć dwa do trzech razy w tygodniu, uwzględniając różnorodność ćwiczeń oraz odpowiednią technikę ich wykonania.

Quiz o kosmetykach z PRL-u. Świeżutki i trudny test pachnący jak zielone jabłuszko

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Szampon, który nie szczypie w oczy? Zapomnij! W PRL-u do mycia dziecięcych głów najpopularniejszy był: