Jaki kolor szminki pasuje do ciebie?

2024-05-30 15:29

Kupno szminki nie jest najprostszą rzeczą. Trzeba znać odpowiednie tricki, o których nie mówią sprzedawcy kosmetyków, by dobrać zarówno kolor, jak i odpowiedni typ pokrycia naszych ust

Jaki kolor szminki pasuje do ciebie?

i

Autor: Getty Images

Kiedy kupujemy szminkę, ze względów higienicznych, nie możemy sprawdzić, jak wygląda ona na ustach. Zwykle sprawdzamy ją na grzbiecie dłoni, ale gdy przynosimy pomadkę do domu, okazuje się, że makijaż wygląda inaczej niż się spodziewaliśmy. Ani kolor się nie zgadza, ani też sposób, w jaki pokrywa usta. Jak więc wypróbować kolor i krycie naszej nowej szminki? Najlepiej nadają się do tego opuszki palców. Są one zdecydowanie bliższe kolorowi i fakturze ust niż grzbiet dłoni. Kolor, który widzimy na opuszku palca, uzyskamy również na wargach.

Kolejnym problemem jest to, jaki odcień szminki wybrać. To zależy głównie od tego, jakie kolory w ogóle nam pasują - czy są to kolory zimne czy ciepłe. Jeśli zimne, wybierajmy róże, kolory o niebieskich półtonach, chłodne czerwienie, odcienie wina, a nawet burgundu. Odpowiednie będą dla nas także brązy na różowej podstawie.

Jeśli lepiej wyglądamy w ciepłych barwach, doskonałe będą dla nas pomarańcze, kolor mandarynki i czerwone na bazie pomarańczowego, cieliste na bazie brzoskwini, brązy, możemy nawet złotym błyszczykiem podkreślić i uwydatnić usta.

Może się zdarzyć, choć jest to rzadkie zjawisko, że pasują nam tak ciepłe, jak i zimne barwy. Jeśli tak jest, to jesteśmy prawdziwymi szczęściarami. Cieszmy się tym, ale nie mieszajmy odcieni barw w jednym makijażu - czyli nakładamy albo zimne, albo ciepłe kolory.

Podczas wyboru szminki warto również zwrócić uwagę na jej formułę. W zależności od osobistych preferencji oraz rodzaju skóry ust, można wybrać pomadki nawilżające, matowe, półmatowe, satynowe czy błyszczące. Pomadki nawilżające zawierają składniki pielęgnacyjne takie jak witamina E, oleje roślinne czy masło shea, które zapewniają odpowiednie nawilżenie i wygładzenie ust. Pomadki matowe, choć zapewniają intensywny kolor i długotrwały efekt, mogą wysuszać usta, dlatego warto przed ich użyciem zastosować bazę nawilżającą. Szminki satynowe i półmatowe stanowią kompromis pomiędzy nawilżeniem a trwałością, oferując jednocześnie elegancki i naturalny wygląd. Wybór odpowiedniej formule może znacząco wpłynąć na komfort noszenia oraz końcowy efekt makijażu, dlatego dobieranie jej do indywidualnych potrzeb jest kluczowe.

QUIZ dla doświadczonych pań. Na te pytania powinna odpowiedzieć każda kobieta

Pytanie 1 z 10
Pierwszą kobietą w historii, która stanęła na czele polskiego rządu była: